Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna BAZA KOBIET MOCY

Karolina Kochanowska - Piekarska - "Babka...

Karolina Kochanowska - Piekarska - "Babka Lekarska"

u.jpg
b.jpg
j.jpg
z19.jpg
z20.jpg
z2.jpg
z23.jpg

 

OBSZAR WSPARCIA:

 

  • konsultacje dietetyczne – indywidualne oraz rodzinne (zarówno na żywo, jak i online przez Skype lub Zoom)
  • Dietetyczna Grupa Wsparcia online Babki Lekarskiej – czyli cykl spotkań w ramach kameralnej, kobiecej grupy mastermind
  • wykłady, warsztaty, spotkania "ze zdrowym odżywianiem i stylem życia" – zarówno online, jak i na żywo
  • transmisje live na Facebooku, webinary i wykłady online – bezpłatne i dostępne dla każdego
  • mini warsztaty kulinarne online w formie transmisji live
  • warsztaty kulinarno-dietetyczne – gotowanie plus porządna dawka wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania (warsztaty otwarte oraz zamknięte np. dla grup seniorskich)
  • warsztaty wyjazdowe m.in. z jogą, medytacją i gotowaniem wg zasad medycyny chińskiej (współorganizowane z Anją z Sutry Serca)

 

STACJONARNIE:

 

Łódź i woj. łódzkie

kontakt mailowy: karolina@babkalekarska.pl i telefoniczny: 577 254 898

 

www: www.babkalekarska.pl

Facebook: www.facebook.com/BabkaLekarskaDietetyka

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/uzdrawianieprzezgotowanie/

Instagram: www.instagram.com/babka_lekarska

 

 

 

 

 

 

O MNIE

 

Jestem historykiem sztuki z wykształcenia i dietetyczką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zamiłowania. Chociaż ostatnio wolę mówić o sobie, że zajmuję się "dietetyką integracyjną" – bo we wszystkich swoich działaniach staram się łączyć przebogatą, sięgającą kilku tysiącleci wstecz tradycję Medycyny Chińskiej ze zdobyczami medycyny i dietetyki zachodniej. Jestem przekonana, że taka mądra synergia tych dwu, jakże różnych, systemów i spojrzeń na człowieka i jego organizm, może być tylko z korzyścią dla nas.

 

Jako Babka Lekarska UZDRAWIAM PRZEZ GOTOWANIE. Pokazuję, że dzięki małym zmianom w diecie można poczuć dużą (a czasem wręcz ogromną!) różnicę w życiu. Jestem zwolenniczką metody małych kroków, wprowadzania zmian stopniowo, zgodnie z własnym rytmem. Najważniejsza w pracy dietetycznej jest dla mnie świadomość siebie moich klientek (bo pracuję głównie z kobietami) – ciała, emocji, wszystkich sygnałów, które wysyła nam nasz własny organizm. Bez rozpoznania tego obszaru, żadna zmiana – czy to w sposobie odżywiania czy stylu życia – nie ma szans być trwała.

 

W swojej pracy dietetycznej jestem taką swego rodzaju przewodniczką w dżungli informacji o tym, co jest dla nas zdrowe, a co nie, pokazuję dobry dla każdej z moich klientek kierunek, pomagam im ogarnąć chaos, ale też wytrwać w tych zmianach, tak aby mogły - spokojnie, bez presji i z przyjemnością - zbudować sobie nowe dietetyczne nawyki, które będą im służyć być może przez długie lata. Bo moją dewizą jest też jedzenie z radością i przyjemnością. Dlatego pokazuję, że można (a wręcz trzeba!) jeść zdrowo i jednocześnie smacznie, cieszyć się każdym posiłkiem, cieszyć się życiem. Że takie ‘zdrowe jedzenie’ wcale nie musi być czasochłonne, drogie i skomplikowane. I że można mieć frajdę z jedzenia, które będzie przy okazji naszym lekarstwem.

 

Bo sama na sobie przekonałam się, że jedzenie naprawdę JEST lekarstwem. Kiedy kilka lat temu zdiagnozowano u mnie endometriozę i zaczęłam zmagać się z leczeniem konwencjonalnym tej choroby, postanowiłam wziąć sprawę w swoje ręce. Dokładniej przyjrzeć się potrzebom mojego ciała, jego rytmom, emocjom i ich wpływowi na cały organizm. Od tego zaczęła się zmiana diety zgodnie ze wskazówkami dietetyki wg TMC i błyskawiczna poprawa samopoczucia. W bardzo krótkim czasie pozbyłam się tak wielu uporczywych dolegliwości, że zaczęłam zgłębiać temat z coraz większym zapałem. I dzielić się nim z innymi. Ani się obejrzałam jak wzięłam udział w moim pierwszym kursie z dietetyki wg TMC, zrobiłam pierwsze warsztaty i udzieliłam pierwszych dietetycznych konsultacji. Tak narodziła się Babka Lekarska i towarzysząca mi misja, aby moją wiedzą i doświadczeniem dzielić się z jak największą ilością kobiet, inspirować do wprowadzania tych małych zmian w sposobie odżywiania czy stylu życia – małych jak śnieżka, która z czasem przekształca się w porządną lawinę.

 

Dziś już wiem, że moja przygoda z medycyną chińską to taka Niekończąca się Opowieść. Tajniki zarówno medycyny, jak i dietetyki chińskiej zgłębiam od lat, ale to zaledwie czubeczek góry lodowej. Przez resztę życia będę się jej uczyć i odkrywać wciąż nowe rzeczy, doświadczać ich na sobie i – jak długo to tylko będzie możliwe ;) – dzielić się tym z innymi. Z pasją, radością i przekonaniem, że to naprawdę działa.

 

Jeśli chcesz posłuchać nieco więcej o moich zmaganiach z endometriozą oraz o Medycynie Chińskiej w ogóle, to zapraszam Cię do 82 odcinka podcastu ‘Więcej niż zdrowe odżywianie’, którego byłam gościem: https://www.wiecejnizzdroweodzywianie.pl/p082/

 

 

 

 

 

KWESTIONARIUSZ NATURALNEJ BOGINI

 

Dbanie o siebie, oznacza dla mnie: codzienne uczenie się świadomości własnego ciała i emocji, robienie przynajmniej jednej rzeczy tylko dla siebie każdego dnia, sposób odżywiania i styl życia, który mi naprawdę służy, zgodnie z zasadą ‘dbam o siebie = wiem co jem’

 

Moje sposoby na regenerację: szybki spacer, najlepiej w miejsce, w którym jeszcze nie byłam, godzinka pod kocem z książką (np. o sztuce), energiczny taniec (czasem wystarczą 3 minuty), kubek gorącej zupy mocy, medytacja, ‘dziewczyńskie’ spotkanie (a jak się da, to wyjazd na parę dni z przyjaciółką / przyjaciółkami)

 

Do pielęgnacji ciała używam: tylko naturalnych / ekologicznych kosmetyków lub takich, które zrobię sama; moje ulubione marki eko kosmetyków to ecocosmetics i polska Ava Laboratorium, zawsze sama robię piling kawowo-cukrowy oraz emulsję z masła Shea i wybranego oleju; idąc za radą skin coach Bożeny Społowicz płatki kosmetyczne do twarzy zastąpiłam kompresami z gazy bawełnianej i jest to dla mnie pielęgnacyjne odkrycie roku.

 

Moje sposoby na dobre rozpoczęcia dnia: w takiej właśnie kolejności - wymizianie Kota jeszcze przed wstaniem z łóżka :), przewietrzenie mieszkania, kubek bardzo ciepłej wody z cytryną, poranna sesja ćwiczeń – zazwyczaj łączę ‘Powitania Słońca’ z ćwiczeniami na rozluźnienie i otwarcie bioder, ciepły prysznic, zjedzone bez pośpiechu ciepłe śniadanie i kubek ziołowej herbaty; nastawiam też ziołowy napar, który będę piła w ciągu dnia i jestem gotowa do działania.

 

Moje sposoby na spokojne zakończenie dnia: uporządkowanie listy zadań z danego dnia i przejrzenie tego co mam na kolejny dzień, ewentualnie dopisanie nowych zadań (robię to w mojej ukochanej aplikacji Nozbe), ogarnięcie mieszkania, w szczególności kuchni, w której dużo się u mnie dzieje w ciągu dnia – pomaga mi to dobrze zacząć kolejny dzień (nie lubię tego robić, więc łączę te porządki z słuchaniem ulubionej muzyki lub podcastów), ciepły prysznic, któremu często towarzyszy jakiś rytuał pielęgnacyjny – piling kawowy, piling stóp, masaż szczotką z włosia itp., ziołowa herbatka wyciszająca oraz czytanie przed snem, już w ciepłym łóżeczku :) od stycznia 2019 r. robię też podsumowanie dnia w Kalendarzu Naturalnej Bogini, zazwyczaj tuż przed zgaszeniem światła

 

Szkoda mi czasu na…’small talki’, bezproduktywne rozmowy o niczym, zwłaszcza przez telefon

 

Czuję, że mam podcięte skrzydła kiedy…nie mogę znaleźć choćby najmniejszej płaszczyzny porozumienia z najbliższymi mi osobami; kiedy mam czas przestoju i niedziałania, bo wtedy niezwykle trudno mi jest ruszyć z miejsca – a potrzebuję do tego energii, którą generuje u mnie… ruch i działanie!

 

Przyjaciołom polecam…przepisy na potrawy, którymi sama się zachwyciłam, nowe smaki, których jeszcze nie próbowali

 

Zawsze znajdę czas na… przynajmniej jeden ciepły posiłek w ciągu dnia

 

Gdybym miała znów 25 lat, powiedziałabym sobie: zacznij się porządnie zajmować swoimi emocjami ze wsparciem terapeuty oraz – może ważniejsze – kontroluj i dbaj o swoje finanse!

 

3 książki, które polecam:

Giulia Enders "Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała"

Barbara Temelie "Poczuj się dobrze ze swoim ciałem dzięki odżywianiu wg Pięciu Przemian"

Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko"

 

Moje życiowe motto brzmi: Wszystko W Swoim Czasie

 

 

10-02-2019 0 350 odsłon
Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, promocjach i artykułach na blogu.