Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna BAZA KOBIET MOCY Poród

Beata Meinguer - hipnodoula

Beata Meinguer - hipnodoula

beata-net-1.jpg
beata-net-2.jpg
doula-22.jpg
doula-26.jpg
doula-30.jpg
hipnodoula-hipnoporod-doula.jpg

Obszar wsparcia

 • przygotowanie do porodu, poród i opieka okołoporodowa

 

 

Online

 • kursy online przygotowujące do świadomego porodu w stanie naturalnej autohipnozy
 • program członkowski Błękitna Mama, czyli rozwój i wsparcie dla młodych mam (do pierwszego roku życia dziecka)
 • grupa wsparcia Błękitny Poród
 • grupa wsparcia Błękitna Mama
 • darmowe lekcje surfowania – spotkania w czasie których kobiety poznają 3 kroki do Błękitnego Porodu
 • spotkania i wywiady ze specjalistami opieki okołoporodowej
 • blog i podcast

 

 

Offline

 • warsztaty stacjonarne w Krakowie i na zaproszenie w innych miastach Polski
 • w planie warsztaty w innych krajach
 • w planie produkty dla kobiet w ciąży i mam

 

Obszar działania: Polska i świat

WWW: beatameinguer.com
Facebook: facebook.com/hipnodoula/
Grupna na Facebooku: Grupa Błękitny Poród

Grupa na Facebooku: Błękitna Mama

Grupa na Facebooku https://www.facebook.com/groups/170969226943779/

Instagram: beata.meinguer

 

 

 

 

O MNIE

 

Nie znałam siły swojego umysłu, dopóki nie urodziłam.
Ok 6 lat temu moje życie wywróciło się do góry nogami. Z księgowej w korporacji stałam się hipnodoulą (doulą która przygotowuje kobiety do porodu w autohipnozie). W 2013 roku urodziłam swoje pierwsze dziecko, był to hipnoporód. W tym momencie, jeszcze na sali porodowej, odkryłam, że chcę przekazywać wiedzę i swoje doświadczenie, aby każda kobieta miała szansę na pozytywne doświadczenie porodowe.

 

Od tamtego momentu wszystko potoczyło się dość szybko. Najpierw spisałam 10 kroków, taki domowy przepis na hipnoporód. Jestem samoukiem i do pierwszego porodu przygotowywałam się sama. Zaczęłam przekazywać tę wiedzę każdej koleżance, która zainteresowała się faktem, że opowiadam o swoim porodzie w bardzo pozytywny sposób, w odróżnieniu od innych jej znajomych. Mąż kupował mi książki widząc moją determinację. Macierzyństwo i doświadczenie porodu zapoczątkowało bardzo intensywny proces samorozwoju i odkrywania siebie.

 

Po drugim porodzie (w niespełna półtora roku po pierwszym), odbyłam szkolenie na doulę przy Stowarzyszeniu Doula w Polsce. Równocześnie zdobyłam tytuł Hipnodoula (Childbirth Hypnosis Doula) przy amerykańskiej szkole hipnoporodu Hypnobabies. Szkolenia przy Fundacji Rodzić po Ludzku, konferencje w Polsce i za granicą, non stop czegoś się uczyłam, zresztą nadal to robię.

Fakt, że do tego pierwszego porodu przygotowywałam się technikami relaksacyjnymi, wymusiło szukanie informacji na zagranicznych stronach. To było dla mnie błogosławieństwo, bo zauważyłam dwie rzeczy. Po pierwsze, że w materiałach anglojęzycznych mówi się zupełnie inaczej o przebiegu porodu (jak przebiega, jakie są procedury postepowania w szpitalu itp.) a po drugie mówi się, że poród to siła i proces przejścia a to kobieta jest specjalistką od swojego porodu, a nie personel medyczny. To było niesamowite odkrycie po tym co przeważnie czytałam i słyszałam w Polsce.

Za swój naturalny dar uważam zdolność odróżnienia faktów porodowych od mitów. Wiem, kiedy personel posługuje się starymi schematami postepowania, a który wspiera fizjologię i robi wszystko, aby poród był dla kobiety dobrym doświadczeniem. Od początku swojej pracy wybrałam sobie wzory do naśladowania (w Polsce jest to chociażby Irena Chołuj, za granicą Ina May Gaskin i Michael Odent). Wiem, że w 21 wieku stać nas na dużo więcej niż tylko utrzymywanie niskiego odsetku umieralności matki i dziecka. Wierzę, że jakość porodu ma ogromne znaczenie i jesteśmy ją w stanie zapewnić każdej kobiecie.

 

W miarę swojej pracy z kobietami w ciąży i doświadczeniu towarzyszeniu im w porodzie, dokładałam kolejne kroki przygotowania do świadomego porodu. Tak powstała idea Błękitnego Porodu. Zauważyłam, że samo przygotowanie do porodu (choćby było najlepsze), może nie wystarczyć, aby kobieta przeżyła z satysfakcją swój poród – bo zdarza się, że wszelkie sytuacje „poza planem" są odbierane przez nią jako porażka lub zawód. Idea Błękitnego Porodu przyszła do mnie w wyniku tych kilku lat pracy jako hipnodoula, moich własnych doświadczeń porodowych oraz współpracy (mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością) z najlepszymi profesjonalistami opieki okołoporodowej w Polsce.

 

Dlatego dziś przygotowuję kobiety do świadomego porodu w stanie naturalnej autohipnozy. Takie przygotowanie łączy ze sobą aspekt świadomości fizjologii porodu, postrzegania go jako zupełnie naturalnego wydarzenia, użycia właściwości naszego umysłu, aby pozwolić ciału działać bez blokowania porodu lękiem czy podświadomymi przekonaniami, ale również aspekt otwarcia się na to, co w porodzie może wystąpić, a nie było przez nas zaplanowane.

Marzę o tym, żeby każda z nas wspominała swój poród jako dobre wydarzenie, bez względu na to, jak się zakończył. Dlaczego? Ponieważ poród zostaje w nas na zawsze! A po drugie, jestem już zmęczona słuchaniem, jak to w Polsce jest źle, opieka nie taka, znieczulenia nie dają, położne są wredne, a cesarka to jedyny ludzki poród.

 

 

 

KWESTIONARIUSZ NATURALNEJ BOGINI

 

Bycie spełnioną kobietą, to dla mnie: robienie tego co jest zgodne ze mną i co sprawia, że czuję się szczęśliwa i wolna. To również wychodzenie poza kolejne strefy komfortu, sięganie dalej i dalej do swoich zasobów i możliwości.

 

Dbanie o siebie, oznacza dla mnie: regularne sprawianie sobie przyjemności, na poziomie ciała, umysłu i ducha. W mojej obecnej sytuacji, kiedy jestem mamą 3 małych dzieci i prowadzę swój biznes, to jest to dużo trudniejsze zadanie niż chociażby umówienie się z Dalaj Lamą na kawę:) Ale uczę się tego codziennie, uczę się słuchać małych sygnałów które podsyła mi moja głowa i ciało, że to już czas, zrób coś dla siebie, usiądź, wyjdź z domu, itd. Zanim będzie za późno. To jest wielka lekcja życia dla mnie. Po moim tacie odziedziczyłam dużą pracowitość, która w każdej chwili może płynnie przejść w pracoholizm, jeżeli przestaje być uważna na to jak się czuję. Dbanie o siebie to właśnie uwaga na pozostanie po jasnej stronie mocy:)

 

Do pielęgnacji ciała używam: jestem minimalistką, nie mam jednej marki, której się trzymam całe życie. Czasem to jest sam olej kokosowy, czasem coś co dostanę akurat od mojej siostry, która robi swoje kosmetyki. Jestem praktyczna, wybieram to co akurat „wpadnie mi w ręce”.

 

Do pielęgnacji umysłu i duszy używam: pytania „gdzie odpoczywa moja dusza” a kiedy dostanę odpowiedź stosuję różne rozwiaznia. Las, jogę medytację, podróże duże i małe, góry, dobre towarzystwo, muzykę, muzea, dobrą kawę, wino z mężem lub przyjaciółką, śmiech i uściski z moimi dziećmi, wyprawy na Wawel, książki, naukę.

 

Szkoda mi czasu na: bycie kimś kim ktoś chce żebym była.

 

Czuję, że mam podcięte skrzydła, kiedy: wydaje mi się, że nie mogę zrobić w swoim życiu żadnych ruchów. Ale wtedy mi się przypomina, że przecież mogę :)

 

Relaksuje mnie: kąpiel, masaż, nic nierobienie, drzemka w południe.

Mój poranek wygląda zazwyczaj tak: hmmm nie ma zazwyczaj. Każdy ranek jest inny, bo zależy od tego w jakim nastroju wstanie każde dziecko, zależy od tego jaka była noc, zależy od tego czy mąż jest na miejscu czy na wyjeździe, czy dzieci idą do przedszkola czy są chore. Moje życie i tryb dnia w tym momencie jest tak nie do przewidzenia, że zamiast spinać się nad układem dnia, staram dopasować i wyciągnąć z niego co mogę najlepszego. Czasem jest to łatwe, czasem strasznie trudne. Moim marzeniem jest wstać min. pół godziny przed wszystkimi, aby zrobić sobie w ciszy herbatę, zrobić kilka asan i dopiero wpaść w wir zadań, ale to tylko marzenie, które czasem udaje mi się spełnić...:)

 

Mój wieczór wygląda zazwyczaj tak: i tu znów, wszystko zależy "od". Nie mamy rutyny wieczornej, zakładamy, że cała nasza rodzina ma prawo do różnych nastrojów i potrzeb, a nie rutyny kąpanie, bajeczka i spać. Czasem wieczorem pracuję, bo akurat mam intensywny okres, czasem razem z mężem „ogarniamy” dzieci, czasem zaśniemy przed nimi

23-02-2019 0 395 odsłon
Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, promocjach i artykułach na blogu.