Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

Agata i jej podróż wgłąb siebie

CZYTELNIA

Odkrywaj ciekawe miejsca, osoby, inicjatywy, receptury ziołowe i sposoby na dobrostan.

Agata i jej podróż wgłąb siebie

Agata Dzierżawa
Agata Dzierżawa
rys. Maja Krysiak
rys. Maja Krysiak
rys. Maja Krysiak
rys. Maja Krysiak
rys. Maja Krysiak
rys. Maja Krysiak

Co jakiś czas będziemy Wam tu prezentować ciekawe osoby, inicjatywy, miejsca (w tym online), które nawiązują do bycia bliżej natury, do rozwoju, do bycia bliżej siebie. Dzisiaj przedstawiamy Agatę Dzierżawa  i jej miejsce w sieci, czyli bloga www.ajourneytoyourself.com

 

 

 

Tworzysz w sieci miejsce dla kobiet –  www.ajourneytoyourself.com – skąd się wziął pomysł na prowadzenie bloga o takim profilu?

 

Z wykształcenia jestem ekonomistką - analitykiem finansowym, ale moją pasją, odkąd tylko sięgam pamięcią zawsze była filozofia, duchowość i wszystko co związane z egzystencjalizmem.

W swoich poszukiwaniach i studiach tego tematu zawsze wydawał mi się frustrujący fakt, że nigdzie nie mogę znaleźć miejsca, gdzie cała wiedza dotycząca duchowości byłaby jakoś usystematyzowana i zebrana w jedną spójną całość.

Z jednej strony, rozumiałam, dlaczego tak jest, a z drugiej strony uważałam, że byłoby to niezwykle pomocne.

Co z tego, np., że ktoś zachęca mnie do ćwiczenia jogi, skoro ja nie wiem po co mam ją ćwiczyć? I dlaczego akurat jogę a nie, np. tai chi?

Zawsze interesowały mnie powody, przyczyny, skutki, wyniki, powiązania pomiędzy rożnymi zagadnieniami.

 

Nie mogąc znaleźć takiego miejsca, sama postanowiłam je stworzyć, dlatego założyłam blog „A Journey to Yourself”.

 

Co można znaleźć na blogu www.ajourneytoyourself.com? Jaki jest jego cel?

 

Umieszczam na nim  wszelkie informacje dotyczące duchowości, do których dotarłam w trakcie swojego rozwoju. Duchowości rozumianej jako życie w harmonii ze wszechświatem, połączeniu z czymś większym niż my sami. Z czymś nadającym życiu większy sens.

Staram się je uporządkować w jedną logiczną całość, w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenia, a przede wszystkim własną intuicję. Wykorzystując swoje analityczne zdolności rozkładam wszystko na czynniki pierwsze próbując wyciągać wnioski. Chciałbym, aby ta wiedza pomogła innym, podczas ich rozwoju duchowego.

 

Do kogo jest kierowany?

 

Mój blog skierowany jest do nowoczesnych uduchowionych kobiet, dla których ważny jest szeroko rozumiany rozwój, ale zapraszam również mężczyzn, których interesuje ta tematyka.

Dlaczego dla kobiet? Po pierwsze dlatego, że sama jestem kobietą i przedstawiam swój, kobiecy punkt widzenia, a po drugie, dlatego, to właśnie kobiety naturalnie interesują się duchowością i są na nią bardziej otwarte. Są naturalnymi boginiami, choć nie zawsze zdają sobie z tego sprawę.

 

Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć w sieci takie miejsce, do którego każda kobieta będzie mogła zajrzeć, aby poszukać inspiracji czy informacji o interesujących ją kwestiach związanych z duchowością. Miejsce, gdzie być może znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania lub wsparcie w procesie własnego rozwoju duchowego.

Serdecznie wszystkich zapraszam!

 

W którym kierunku chciałabyś rozwijać to miejsce?

 

Blog będzie ewoluował w takim kierunku, w jakim kierunku pójdzie mój osobisty rozwój duchowy. Chciałbym także, żeby czytelniczki pomogły mi go tworzyć proponując tematy, inspirując, czy opowiadając o swoich własnych doświadczeniach w tej dziedzinie.

 

Skąd czerpiesz wiedzę i inspirację do kolejnych tekstów?

 

W tworzeniu tego miejsca pomaga mi Maja, artystka malarka, która swoją wrażliwością i talentem cudownie ubarwia to miejsce.

 

Informacje i inspiracje do pisania tego bloga czerpię z bardzo wielu różnych źródeł, takich jak książki, artykuły w różnych czasopismach, filmy, inne blogi, głównie zagraniczne, a także z osobistych doświadczeń, związanych z udziałem w różnych warsztatach, terapiach czy rytuałach. Przedstawiam je w taki sposób, w jaki sama ich doświadczyłam. Piszę z punktu widzenia, zwyczajnej świadomej siebie kobiety, wychowanej w Zachodnim świecie. Świecie, gdzie dusza i kontakt z nią, zostały zepchnięte na margines ludzkiego życia.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do odwiedzin bloga Agaty. Może znajdziecie tu inspirację lub odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

 

www: www.ajourneytoyourself.com.

 

FB: facebook.com/ajourneytoyourself/

 

Instagram: @ajourneytoyourself

 

11-12-2019 0 847 odsłon

POZNAJ INSPIRUJĄCE OSOBY

Anna Ras Menet

Anna Ras Menet

OPIEKUNKA WRAŻLIWOŚCI
Joanna Waścińska

Joanna Waścińska

LEŚNE KĄPIELE
Ola i Aga

Ola i Aga

PROJEKT SELFLOVE

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.