Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA DOBROSTAN Afirmacje

Afirmacje - jak to robić i dlaczego?

Afirmacje - jak to robić i dlaczego?

ob2.jpg
ob1.jpg

Jak przyciągnąć zdrowie, miłość, pieniądze, satysfakcjonujące życie i cudowne doświadczenia?

 

Czujesz się zmęczona, wypalona, przytłoczona obowiązkami, bez energii? Chciałabyś coś w swoim życiu zmienić, ale nie masz siły podjąć się wielkich wyzwań i drastycznych zmian? A co powiesz, na zmianę myślenia? Codzienne powtarzanie tylko jednego zdania, co zajmie Ci dziennie maksymalnie 5 minut. Zero potu, wymyślnych potraw i dziwnych ajurwedyjskich mikstur…

 

Wiem, pomyślisz od razu, ale co to zmieni? Zanim odpowiesz sobie na to pytanie, przeczytaj ten tekst i zmień swoje życie.

 

Jeśli potrzebujesz zmiany, to dobry moment na zastanowienie się, jak Twoje życie powinno wyglądać w każdej z jego sfer. Weź kartkę papieru, ołówek, zapal świecę i poświęć kwadrans na napisanie swojej wizji życia. Zastanów się, czego nie chcesz (mi od tego zdecydowanie łatwiej zacząć) i czego chcesz.  Jak Ty chcesz wyglądać i się czuć? Jakie emocje mają Ciebie wypełniać? Jakie emocje mają towarzyszyć Ci w codziennym życiu? W jakiej pracy odnalazłabyś się najbardziej? Jakimi osobami chcesz się otaczać? Jakie masz pasje? Jak lubisz odpoczywać? I co ważne, jakie są Twoje wartości?

 

A następnie zamknij oczy i wyobraź sobie samą siebie żyjącą takim życiem, o jakim marzysz. Pomogą Ci w tym afirmacje. Co to takiego?

 

Afirmacja pochodzi od łacińskiego słowa affirmare czyli potwierdzenie, zapewnienie, zgoda na coś, uznanie czegoś za dobre.

 

Afirmacja dla mnie to tworzenie pozytywnych zdań na temat swojego życia. Jeśli stworzysz jakieś pozytywne stwierdzenie dla siebie, wszechświat wesprze Cię w ich realizacji. Ja głęboko w to wierzę. Wiadomo, że nic nie zadzieje się od razu, ale być może Twoje życie zacznie przyciągać do siebie wydawałoby się drobnostki, które okażą się kamieniami milowymi zmiany Twojego życia. Nigdy nie wiadomo.

 

Jak pisać afirmacje?

  • Afirmacje pisz w 3 osobach: JA, TY, ONA. JA, czyli przekonanie o Tobie samej. Chodzi tu o zmianę wszystkich myśli i uwagi typu „Ja nie zasługuję, nie mogę, nie jestem tego warta”. Drugi wymiar to TY, czyli są to opinie wypowiadane na Twój temat, przez rodziców, partnera, znajomych, współpracowników. Trzeci wymiar to ONA czyli przekonania, które wypowiadają inni na twój temat mówiąc o Tobie do innych osób.

  • Kup sobie piękny zeszyt. Podziel kartkę na dwie pionowe części. Po lewej stronie pisz afirmacje w każdej z tych trzech osób.


Jak je skonstruować?

  • Pisz je w czasie teraźniejszym. Nie pisz „Chcę być zdrowa”, ale „Jestem zdrowa”. Nie pisz „Chcę być bogata”, ale „Mam wystarczająco dużo pieniędzy, by zrealizować swoje marzenia.”

  • Pisz je jak najbardziej szczegółowo. Znam osobę, która bardzo nie lubiła swojej pracy i prosiła o możliwość zostania w domu i … zaszła w nieplanowaną ciążę. Więc uważaj o co prosisz ;-)

  • Nie używaj słowa NIE, bo podświadomość go nie rozumie. Nie pisz, że na coś nie zasługujesz, że nie jesteś czegoś warta, że nie możesz czy nie umiesz. Zaprzeczenia wyrzuć ze swojego afirmacyjnego słownika!

Spróbuj napisać pierwsze zdanie, chociażby teraz. Na próbę. Wydaje Ci się to bez sensu?

To czas na zapełnienie prawej strony kartki. Po prawej zapisz odpowiedzi swojej podświadomości. Możesz usłyszeć od niej: to głupie, nie mam czasu, i tak to nic nie zmieni. Jeśli pojawi się w Twojej głowie sygnał, nie ma czasu, pieniędzy, możliwości, znajomości, itp. zawsze możesz po lewej stronie dopisać kolejne afirmację typu: „Mam wystarczająco dużo czasu dla siebie, czy wystarczająco dużo pieniędzy na realizację moich marzeń, itp.”

  • Afirmacje pisz codziennie. Najlepiej pisać je z samego rana, zapisać je w swoim plannerze czy kalendarzu i powtarzać przez cały dzień. Możesz również pisać je wtedy, gdy masz na nie czas (w kolejce u lekarza, czekając na zakończenie treningu czy lekcji angielskiego swoich dzieci, w drodze do pracy - jeśli jesteś pasażerem). Wtedy rano będziesz miała gotowca do utrwalania:)

    Dlaczego zaczynać rano? Warto zacząć od nich każdy nasz dzień, ponieważ to właśnie rano, zaraz po przebudzeniu, tworzymy naszą energię na cały dzień. Jeśli jest pozytywna, będzie nas wspierać, a nasze dobre nastawienie będzie pomagało nam spełnić nasze marzenia, wskaże nowe możliwości, podsunie cudowne pomysły i głęboko w to wierzę proste rozwiązania.

  • Ważna sprawa: afirmacja może dotyczyć tylko Ciebie, ewentualnie Twoich małych dzieci. Nie jesteś w stanie wpłynąć na inne dorosłe osoby i ich sposób myślenia. Możesz wpłynąć na siebie i postrzeganie tych osób przez Ciebie.

A co jeśli nie chcesz pisać, nie lubisz lub nie wychodzi Ci pisanie afirmacji? Zawsze możesz je kupić. Ja mam "Słowa dla duszy" Agnieszki Maciąg. Czasami po prostu lubię korzystać z inspiracji. Po wstaniu rano odbywam swoją piętnastominutową sesję jogi, krótką medytacje z mantrą a następnie zapalam świecę w intencji dobrego dnia.  Wyciągam kartę z talii i mam gotowca do przepracowania na dany dzień. Fotografuję taką kartę telefonem, zdarza się też, że wrzucam na Instastories i powtarzam sobie jej słowa w ciągu dnia. Tylko tyle i aż tyle.

Moc pozytywnego myślenia jest ogromna, ale przeprogramowanie naszej podświadomości wymaga systematyczności i czasu. Zacznij od powtarzania pozytywnych myśli, a zobaczysz jak afirmacje wpłyną na Twoje dobre samopoczucie, a co za tym idzie na zmianę życia.

 

Do napisania tekstu korzystałam z książki Depresjologia Agaty Komorowskiej oraz z artykułu na blogu Agnieszki Maciąg „Co to są afirmacje" oraz "Silna poranna afirmacja dobrostanu mocy".

 

Autorka: Magdalena Wieczorek

Mama Klary i Huberta, żona cudowengo, wspierającego Męża. Właścicielką pupila wyglądającego, jak psy w bajkach Disneya. Dużo podróżuje, czyta, spaceruje, ćwiczy jogę, afirmuje. Pracuje na pełnym etacie. Po godzinach produkuję naturalne, nieziemsko pachnące świece sojowe pod marką Moon Lights, które możecie znaleźć na naszym portalu - TUTAJ.

 

        

 

 

 

27-06-2019 0 330 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.