Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

Kalendarz do życia zgodnie z rytmem natury

CZYTELNIA

Odkrywaj ciekawe miejsca, osoby, inicjatywy, receptury ziołowe i sposoby na dobrostan.

Kalendarz do życia zgodnie z rytmem natury

A gdyby tak zamiast listy codziennych zadań – w pierwszej kolejności zaplanować w kalendarzu swoje „bycie” i dbanie o siebie...?

 

A gdyby mieć kalendarz, który zbliży do rytmu natury, pór roku i poprowadzi przez wszystkie miesiące...?

 

Właśnie taki stworzyliśmy. Kalendarz, który pozwala osadzić się w rytmie. W rytmie natury i własnego ciała. 

 

 

 

TEN KALENDARZ ZOSTAŁ ZAPROJEKTOWANY PO TO,
ABY O SIEBIE ZADBAĆ.

 

 

WIELE WĄTKÓW.

Każda z nas ma takie obszary swojego życia, którym chciałaby poświęcić więcej uwagi: dobry sen, ruch, nawilżanie, kontakt z naturą... Staramy się w tym naszym codziennym zabieganiu żyć zdrowo, pilnować rzeczy ważnych – niektóre z nas spisują nawyki w notesie inne korzystają z apek monitorujących ilości wypitej wody, zrobionych dziennie kroków, ilości wypróżnień, faz cyklu menstruacyjnego… Czasem jednak wszystkie te narzędzia czy próby zatroszczenia się o różne obszary są oderwane od siebie, robione z doskoku.

 

A gdyby tak mieć narzędzie pomocne w dbaniu o siebie na wielu płaszczyznach? Pozwalające monitorować ważne nawyki, wsłuchać się w potrzeby ciała, jego rytm i zbliżyć się do rytmu jaki wyznacza natura poprzez pory roku…?

 

  

 

 

RÓŻNE DZIEDZINY – JEDEN KALENDARZ  #selfcare

Na holistyczne dbanie o siebie / self care składa się wiele dziedzin, w tym, m.in.: zdrowe odżywianie, sen, ruch, oddech, kontakt z naturą i jej cyklami, wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, rozwój duchowy i intelektualny, regeneracja i odpoczynek, zadbanie o obecność rzeczy i działań, które nam sprawiają radość…

 

Kalendarz łączy ze sobą wiele obszarów i wiele dziedzin – czerpie z różnych filozofii, podejść, mądrości ludowej, wiedzy nt. medytacji, ziołolecznictwa, wiedzy o fazach księżyca. Prowadzenie przez poszczególne miesiące roku, a także opis faz cyklu menstruacyjnego zostały oparte na wskazaniach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Ajurwedy. Niezależnie od źródła kalendarz jest narzędziem pomocnym do tego, aby “osadzić się” bliżej siebie i bliżej cykli natury.

 

Ten kalendarz może być wspaniałym towarzyszem w drodze do zadbania o siebie w sposób holistyczny. Jeśli tylko chcesz – bo wszystko zależy od Ciebie ♥

 

 

 

RYTM DOBOWY:
Natura wyznacza nam codziennie rytm cyklem dobowym, wschodami i zachodami słońca, światłem i ciemnością. Późne chodzenie spać, mała ilość snu to działanie… wbrew sobie i naturze. Być może z tym kalendarzem spróbujesz na nowo posłuchać co mówi Twoje ciało i zagłuszony zegar biologiczny. 

  • Przed każdym miesiącem znajdziesz opis odnoszący się do tego jakie zmiany zachodzą w naturze i jak się do nich dostroić. Znajdziesz tam także informację, o tym jak nieco modyfikować godziny pobudki i zasypiania w zależności od pory roku. 
  • W tabelach z rozkładem tygodnia zaznaczaj godziny pobudki i zasypiania. Zobacz jak kształtuje się ten rytm u Ciebie i czy śpisz wystarczającą ilość godzin.  

Na kartach poszczególnych dni znajdziesz godziny wschodów i zachodów słońca.

 

 

 

 

 

RYTM PÓR ROKU:

  • Przed każdym miesiącem znajdziesz opis odnoszący się do tego co się dzieje w przyrodzie i jak najlepiej dopasować do tego swój styl życia i sposób odżywiania.Wpisy zostały oparte na wskazaniach wschodnich systemów medycznych – Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Ajurwedy, które holistycznie patrzą na człowieka i jego związek z naturą. 
  • Na stronach poszczególnych dni znajdziesz intencje i cytaty, które nie są rozmieszczone przypadkowo – nawiązują bowiem do energii pory roku i danego miesiąca. Ponadto, zostały tutaj wybrane takie wpisy, które dotyczą relacji z samym sobą i otaczającym nas światem. Mają na celu zaprosić Cię do bycia bliżej siebie.

 

 

FAZY KSIĘŻYCA:

Kalendarz został zaprojektowany w taki sposób, aby łatwo było odnaleźć w jakiej fazie księżyca jesteśmy. Dodatkowo znajdziesz tutaj rozpiskę nawiązującą do oddziaływania księżyca na pielęgnację ciała. 

  • Tabele z rozkładem miesiąca: znajdziesz tutaj oznaczenia faz księżyca, nazwy poszczególnych pełni, oznaczenia pielęgnacyjne
  • Tabele z rozkładem tygodnia: szybko zlokalizujesz w jakiej fazie obecnie jesteśmy, znajdziesz tutaj także oznaczenia pielęgnacyjne
  • Na kartach poszczególnych dni znajdziesz znaki zodiaku, oznaczenia poszczególnych faz księżyca.

 

 

 

 

 

 

BLIŻEJ CIAŁA - CYKL MENSTRUACYJNY:

Poza dostrojeniem się do pór roku i poszczególnych miesięcy, pamiętaj o swoim wewnętrznym cyklu. Zrób więcej miejsca na uważne wsłuchanie się w potrzeby swojego ciała – dostosuj odżywianie, aktywność i plany do cyklu menstruacyjnego.

  • Na początku kalendarza znajdziesz opis poszczególnych faz cyklu w ujęciu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Sprawdź jak możesz o siebie zadbać na kolejnych etapach, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie i energię.  Porady nawiązują do sposobu odżywiania, aktywności, regeneracji.
  • W rozkładzie miesiąca znajdziesz przypomnienie o rozpisaniu faz Twojego cyklu – dostosuj do niech w miarę możliwości swoje plany. 

 

 

OSADZIĆ SIĘ W RYTMIE:

Z okazji tegorocznej edycji kalendarza Kasia Stryczniewcz - joginka i twórczyni olejków i naturalnych perfum pod marką KASIA RAW storzyła specjalnie naturalne perfumy pn. DOBROSTAN. 

 

 

 

WRÓĆ DO WŁASNEGO RYTMU.
Dobrostan to wyjątkowa mieszanka olejków eterycznych, które zapewniają uziemienie i pomagają zrównoważyć emocje. Znane z kojącego działania zarówno na umysł, jak i ciało, olejki eteryczne szybko dają poczucie relaksu i uspokajają emocje.

Dobrostan jest w wygodnym 15-ml roll-on dla łatwej aplikacji w pracy, na spacerze lub w domu. Wystarczy nałożyć na szyję, ramiona lub za uszy, aby uspokoić emocje, jednocześnie ciesząc się aromaterapią i poczucie odprężenia i wewnętrznej równowagi.

 

Skład: 100% naturalne olejki eteryczne z werbeny i kadzidła-olibanum, 100% naturalny, organiczny i zimnotłoczony olejek jojoba. Nazwa botaniczna: Litsea cubeba, Bosellia serrata, Simmondsia Chinensis Seed Oil

 

 

 

Zobacz także inne dodatki jakie możesz zakupić wraz z kalendarzem: roller do twarzy z jadeitu, kalendarz ścienny czy dziennik wellness. Sprawdź TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

06-12-2019 0 1752 odsłon

POZNAJ INSPIRUJĄCE OSOBY

Anna Ras Menet

Anna Ras Menet

OPIEKUNKA WRAŻLIWOŚCI
Joanna Waścińska

Joanna Waścińska

LEŚNE KĄPIELE
Ola i Aga

Ola i Aga

PROJEKT SELFLOVE

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.