Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA Patronaty

Aktywna Półkolonia - Naturalnie w RADO Resort

Aktywna Półkolonia - Naturalnie w RADO Resort

baner-ver2.jpg
6.png
rado-resort.jpg
5.png

W dniach 3-7.08.2020 w kojącym otoczeniu RADO Resort (woj. podkarpackie, okolice Mielca) odbędzie się pierwsza w tym roku letnia półkolonia, NATURALNIE w RADO RESORT, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 

Misją półkolonii organizowanej przez fundację Smakuj Życie i RADO RESORT jest zmiana myślenia o ekologii, powolności i uważności a także zdrowym odżywianiu, jako czymś wymagającym. Turnus liczy pięć dni wypełnionych kreatywną zabawą, zajęciami o profilu artystycznym, uwrażliwiającymi na ekologię i świadome odżywianie a także formami ruchowymi, w tym jogę dla dzieci.


Półkolonie dedykowane są aktywnym, chętnym poznawania świata dzieciom w wieku 5 – 12 lat. Program wspiera fizyczny, społeczny, emocjonalny oraz intelektualny rozwój dziecka.
Wszystkie warsztaty przygotowane i prowadzone są w taki sposób, aby angażowały uczestników, wspierały umiejętności pracy w grupie, rozwijały poczucie estetyki i niosły radość z samodzielnie wykonanej pracy a także rozwijały wyobraźnię, pogłębiały osobistą twórczość dziecka, doskonaliły sprawność manualną.


Wydarzeniu przyświeca motto, „Każde dziecko ma w sobie specjalne miejsce, w którym znajduje się klucz do jego wewnętrznego potencjału.” - podczas tych pięciu inspirujących dni ma szansę zostać odkryte. Organizatorkom szczególnie zależy, by „dzieci umiały być w kontakcie z Matką Ziemią, doceniać korzyści płynące z natury, szukać wzajemnych zależności w przyrodzie i móc doświadczać gościnności planety.”


Podczas aktywnego wypoczynku dzieci będą miały kontakt z naturą, roślinami, ziemią a także jakościowymi produktami spożywczymi. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik i surowców nadadzą drugie życie przedmiotom. Nauczą się nowych umiejętności na całe życie kształtujących charakter; nabędą ufności we własne siły, a także zdolności przywódczych oraz umiejętności budowania więzi. Zjednają sobie przyjaciół.

 


„Będziemy sadzić, siać, podlewać, budować, brudzić się, rozciągać ciało i poszerzać horyzonty. Będziemy smakować, próbować i doświadczać. A także głęboko oddychać. Wzmocnimy ciało i zrelaksujemy. Opanujemy sztukę kontroli oddechu i emocji. Pomożemy dzieciom rozwinąć więź zarówno ze sobą, jak i z otoczeniem. Porozmawiamy o zdrowym stylu życia, wyrabianiu dobrych nawyków, nauczymy się, co to są produkty ekologiczne i jak je rozpoznać w sklepie”, - zapowiadają inicjatorki wydarzenia, Carolina i Urszula.

 

Ważnym elementem projektu będzie udział w zainicjowanych akcjach społecznych polegających na zbiórce sprawnych zabawek, niezniszczonych książek czy ubranek dziecięcych, które będą przekazane potrzebującym oraz na wspólnym sprzątaniu lasu.
”Mamy szansę wychować nowe pokolenie, dla którego troska o to, co je otacza, będzie rzeczą normalną, wynikającą z szacunku do świata i drugiego człowieka.”, mówią organizatorki.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY: polkolonie2020


Limit dla wydarzenia - 15 dzieci.
II turnus 24-28.08.20, dla kolejnych 15 dzieci.


Partnerem wydarzenia jest portal pozegnajplastik.pl a także hellobottl.com
Patronat medialny objęła platforma naturalnabogini.pl oraz hej.mielec.pl

 


tel. 604 615 119 (Carolina)

tel. 608 772 400 (Urszula)

Fundacja Smakuj Życie, smakujzycie.org
Fundacja Smakuj Życie wspiera dzieci i rodziców organizując różnorodne warsztaty i zajęcia na terenie województwa podkarpackiego, szerząc świadomość ekologiczną, kładąc szczególny nacisk na rozwój dzieci od strony uważności i w idei slow life.

 


RADO RESORT, radoresort.pl
W przepięknej leśnej scenerii, niedaleko centrum miasta, powstał Resort, który zachwyci swoich gości. To wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie elegancki i wykwintny styl biznesowy z ciepłą i rodzinną atmosferą.
RADO Resort, bo przyroda bywa zaskakująca.

 

 

29-07-2020 0 28 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.