Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA PATRONATY

Festiwal Kręgi - Czułość na ciężkie czasy

Festiwal Kręgi - Czułość na ciężkie czasy

kre-gi-festiwal-puro-01-05-04.jpg
harmonogram-fb-1.jpg
harmonogram-fb-2.jpg
organizatorki Festiwalu Kręgi
organizatorki Festiwalu Kręgi

I edycja Festiwalu Kręgi już w ten weekend!

Targi, warsztaty i panele dyskusyjne kręcące się wokół czułości.

 

 

W zbliżający się weekend swoją pierwszą odsłonę będzie miał Festiwal Kręgi - tworzony przez kobiety dla kobiet. I - jak kręgi - oparty na demokratyczności: bo w końcu w kręgu wszyscy jesteśmy równi. Twórczynie festiwalu postanowiły skupić się na temacie czułości. Dlaczego? Bo uważają, że to właśnie jej najbardziej potrzebujemy w tych ciężkich czasach. Stworzyły więc dwa dni targów na Mysiej 3 z wystawcami tworzącymi swe produkty z czułością, warsztaty rozwojowe oraz panele dyskusyjne z inspirującymi kobietami w pięknych i komfortowych przestrzeniach warszawskiego Hotelu Puro. O czułości rozmawiać będą psycholożki, dziennikarki, seksuolożki, artystki, badaczki, joginki i celebrytki. A wśród nich m.in. Magda Mołek, Lidia Popiel, Matylda Damięcka, Justyna Szyc-Nagłowska, Orina Krajewska i Ewa Woydyłło.

 

 

Czym właściwie jest CZUŁOŚĆ? Według definicji to uczuciowość, wrażliwość, odnoszenie się z miłością. Ale też cecha mechanizmów polegająca na ich precyzyjnym działaniu i wielkość określająca stopień reagowania filmu fotograficznego na światło. To czułości poświęciła swoją mowę noblowską Olga Tokarczuk: “Czułość jest tą najskromniejszą odmianą miłości. To ten jej rodzaj, który nie pojawia się w pismach ani w ewangeliach, nikt na nią nie przysięga, nikt się nie powołuje. Nie ma swoich emblematów ani symboli, nie prowadzi do zbrodni ani zazdrości. Pojawia się tam, gdzie z uwagą i skupieniem zaglądamy w drugi byt, w to, co nie jest „ja”. (...) Czułość jest spontaniczna i bezinteresowna, wykracza daleko poza empatyczne współodczuwanie. Jest raczej świadomym, choć może trochę melancholijnym współdzieleniem losu. Czułość jest głębokim przejęciem się drugim bytem, jego kruchością, niepowtarzalnością, jego nieodpornością na cierpienie i działanie czasu.”

 

 

All you need is love i … koniecznie czułość!

 

Podobno ludzie okazujący sobie czułość, ale też czułość przyjmujący - dłużej żyją i rzadziej chorują. Organizatorki Festiwalu Kręgi mówią więc “Czułość - również ta, okazywana sobie samej czy samemu za pomocą drobnych gestów - jest naszą “szczepionką” na wirusa, jesień i smutki. Ale też kochamy po prostu celebrować czułość bez okazji, powodu i nie przeciwko czemuś, a za! Czułość to dla nas też po prostu stawanie za sobą w delikatny sposób, dbanie o siebie na wszelakie możliwe sposoby oraz wyrażanie miłości. Uważamy też, że all you need is love i … koniecznie czułość!

 

 

Tematy paneli/spotkań/rozmów/warsztatów oscylują więc wokół tematu głównego festiwalu, czyli CZUŁOŚCI NA CIĘŻKIE CZASY. - Nie chcemy rozmawiać o tym, w jak ciężkich czasach przyszło nam żyć, lecz o sposobach na nie: o tym, że owa czułość na siebie, słuchanie, podążanie za sobą a co za tym idzie - nawet irracjonalna - elastyczność może nam teraz pomóc.” -  mówi jedna z Kręgiń Aga Kozak, która zaprogramowała panele - wymyśliła temat przewodni i zaprosiła uczestniczki do dyskusji. -”Pokazujemy techniki słuchania siebie, ale też odpoczynku w prostych czynnościach takich jak rękodzielnictwo. A przede wszystkim, słuchamy siebie nawzajem - różnych doświadczeń, punktów widzenia, sposobów na... - z szacunkiem i ciekawością. Bo to, co tu ważne to również wielość spojrzeń i tworzenie wspólnoty: różnorodnej, pomocnej, czułej. Nieidealnej z założenia - idealnej na te czasy.” - dodaje Aga Kozak.

 

Czułe targi, warsztaty i konsultacje na Mysiej 3 i w hotelu PURO

 

Do części targowej Jagoda Valkov i Anna Indulska - do tej pory tworzące Targi Wzory, teraz część teamu Kręgi - dobrały wystawców, których cechuje czułe podejście do ich pracy, lub którzy wytwarzają produkty wspierające nas w czułym podejściu do samego siebie. Na Mysiej 3 znajdziemy więc ceramikę, naturalne kosmetyki, ubrania i koce, oleje i suplementy diety, książki i biżuterię czy gadżety erotyczne - wszystko szalenie czułe. Mysia 3 będzie też miejscem bezpłatnych warsztatów; od zgłębiania tajników powstawania naturalnych kosmetyków przez robienie naturalnych kadzideł czy frotek do włosów, makram aż po naukę masażu twarzy, inteligencji emocjonalnej, po konsultacje w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia i profilaktyki z Fundacją Bądź czy konsultacje dietetyczne z Kobiety Bez Diety.

 

Jeszcze więcej warsztatów znaleźć można będzie w gościnnych i przytulnych przestrzeniach warszawskiego Hotelu PURO. O lekcje jogi zadba PortalYogi, o naukę rękodzielnictwa (szycie termoforów i maseczek na oczy) Zaradne. Fundacja Bądź podzieli się swoją specjalistką w zakresie aromaterapii, a PRISMA Spa, zlokalizowane w PURO autorskim programem automasażu oraz gimnastyki twarzy z wykorzystaniem olejku ratunkowego do twarzy, oraz galenicznej wody oczyszczającej do oczu i twarzy firmy Alba1913. Aleksandra Więcka nauczy nas jak zostać bohaterką swojej własnej opowieści i czuć się z tym dobrze, Zuza Sikorska jak myśleć ciałem, o czułe porządkowanie świata zadba Bożena Kowalkowska, a dziewczyny z dziewczyńskiego magazynu on-line SZAJN nauczą nas z czułością odnosić się do swoich części intymnych. Będzie kaligrafowanie czułych słówek, pełne uważności tkanie oraz projektowanie zapachu czułości.

 

Różne obszary czułości - panele dyskusyjne w kobiecym towarzystwie

 

Również w PURO - a dokładniej na fotelach i kanapach Loreta Bar na najwyższym piętrze hotelu, z widokiem na taras pełen zielonych roślin oraz imponującą panoramę Warszawy dyskutować o czułości będą psycholożki, seksuolożki, artystki, badaczki, joginki i celebrytki. Magda Mołek, Lidia Popiel, Matylda Damięcka, Ofelia Iga Kreft, Justyna Szyc-Nagłowska, Orina Krajewska i Ewa Woydyłło - to tylko niektóre z naszych gościń. Rozmawiać będą o tym, czym czułość w ogóle jest, jak można ją zaaplikować do swojej pracy (i co się wtedy dzieje) i życia codziennego, praktyki ruchu, medytacji czy macierzyństwa. Podyskutują o tym, czy czułość matczyna może być skierowana tylko na dziecko a zapominać o matce, o tym czym jest seks bez czułości a czym ten z, oraz czy czułość równa się wygoda.   

 

 

Festiwal Kręgi - postpandemiczny start-up

 

I edycja festiwalu zapowiada się bardzo obiecująco, ale przed twórczyniami projektu Kręgi jeszcze wiele nowych wyzwań. -” Postanowiłyśmy wystartować z przytupem. Gdybyśmy miały się poddać niesprzyjającej do rozwoju nowych biznesów atmosferze, być może nasz festiwal nigdy by nie powstał, a my nie spełniałybyśmy swoich marzeń. Mówimy o sobie dumnie, że jesteśmy postpandemicznym start-up’em - covidowa rzeczywistość nas nie tylko wzmocniła, ale przetransformowała w silniejszy brand. - mówi Aga Byczot, odpowiedzialna za rozwój biznesowy i komunikację Festiwalu Kręgi. Gdy w pandemii mnożyły się oferty aktywności zza komputera, dziewczyny postawiły na budowanie zaangażowanej społeczności w internecie i prawdziwych relacji w realu. - “Od maja pod marką Kręgi zrealizowałyśmy szereg rozmów live na naszym Instagramie, utworzyłyśmy zamkniętą grupę Soulsisters trochę na podobieństwo kobiecego kręgu, ale w świecie wirtualnym a od lipca ruszyłyśmy z projektem Kręgi Camp, czyli weekendowymi warsztatami rozwojowymi w pięknych zakątkach Polski oraz jednodniowymi warsztatami na miejscu w Warszawie. Słuchamy potrzeb kobiet, które do nas

mówią i spełniamy je. Tak rozwijają się Kręgi, a dziś przyszedł czas na nasz kobiecy festiwal.” - dodaje Aga Byczot.

 

Partnerzy I edycji Festiwalu Kręgi: Hotel PURO Warszawa Centrum przy ulicy Widok 9, Mysia 3, - GoOut, YOPE, Bell HypoAllergenic, Reserved, CannabiGold, PortalYogi, Kobiety Bez Diety, Fundacja Małgorzaty Braunek “Bądź”, Her Impact, Your Kaya, Risk Made in Warsaw, Polska Flora.

 

Patronat nad festiwalem objęły: Chillizet, Glamour, Kobieta.gazeta.pl, Szajnmag.pl, ŁadneBebe.pl, Kosmos Dla Dziewczynek, Sukces Pisany Szminką, NaturalnaBogini.pl.

 

Planowany jest streaming paneli na facebooku Festiwal Kręgi.

 

 

Więcej informacji o Festiwalu Kręgi dostępne na profilu Facebook, Instagram oraz stronie www.kregifestiwal.pl. Prosimy o używanie hasztaga #festiwalkręgi.

 

 

 

25-09-2020 0 263 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.