Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA PATRONATY

Poznaj magię świata natury - recenzja II cz....

Poznaj magię świata natury - recenzja II cz. „Emma wchodzi do lasu”

img-20200904-092110-685.jpg
img-20200904-091854-878.jpg
img-20200904-091945-767.jpg

 

 

W redakcji Naturalnej Bogini kochamy książki. Szczególną miłością darzymy jednak te, których historie dzieją się blisko przyrody. Tak też jest w przypadku drugiej części książki „Emma wchodzi do lasu” – Dory Rosłońskiej. Przenieśmy się więc do świata, gdzie stworzenia magiczne i bajkowa przestrzeń stają się prawdziwe.

 

 

 

Wierzymy, że warto zgłębiać wiedzę naszych przodków, pradawne rytuały i ufność wobec natury – to niezwykle ważne w dzisiejszym życiu. Przyroda daje oddech, a ucząc pokory w codziennej egzystencji pokazuje, jaką drogą podążać przez okres dojrzewania. Czujemy, że właśnie taką lekcję podarowuje młodemu czytelnikowi druga część powieści pt. „Błękitny Wąwóz i Jezioro Czasu”, która opowiada o przygodach dziesięcioletniej Emmy. Dlaczego więc Emma weszła do lasu, skoro w każdym momencie ma prawo do wyjścia?

 

Młoda dziewczynka po raz kolejny zanurza się w zielonej przestrzeni, by odkryć jej prawa. Podróżując przez świat Żywiołów poznaje nie tylko zwierzęta, które stają się jej przyjaciółmi, ale i wchodzi z nimi w dialog. Jest otwarta, cierpliwa, a mimo młodego wieku ma w sobie cechy, o których tak łatwo zapomnieć w świecie dorosłych. Poprzez witanie każdego wschodu i zachodu afirmuje codzienność. Pokazuje Czytelnikowi, że warto marzyć, w rzeczywistości pozbawionej tak często marzeń. Daje nadzieję.

 

To co również wydaje się wyjątkowe to fakt, że Czytelnik (nawet niekoniecznie w wieku nastoletnim) pozna w książce Dory Rosłaniec wiele wierzeń na temat przyrody. Tu każdy kamień obrośnięty mchem, roślina i gadające stworzenie niosą za sobą konkretną wartość, a przedstawione historie niosą ukrytą wartość. Podoba nam się więc przekaz książki, której celem jest ukazanie świata przyrody, w prosty i przystępny dla dziecka sposób. Taki, który pozwoli na wędrówkę w głąb siebie.

 

Życzymy każdemu, by mógł, jak Emma przypomnieć sobie kim jest. Życzymy każdemu, by mógł, jak Emma podróżować po lesie, uczyć się zakamarków własnego umysłu, istot ludzkich i nieludzkich tak bardzo zarazem. A wystarczy niewiele, bo tylko 208 stron wydanych przez wydawnictwo New Space. Jeśli jednak to wciąż dla Was mało – cofnijcie się koniecznie do pierwszej części przygód młodej dziewczynki.

 

 

 

Tytuł książki: „Emma wchodzi do lasu”

Autorka: Dora Rosłońska

 

 

Tekst: Malika Ledeman

 

 

 

08-09-2020 0 180 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.