Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA Patronaty

Ruta Kowalska, 'O czym szumią zioła....

Ruta Kowalska, 'O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa.'

okladka-3d.png
ksiazka-otwarta.png
2019-06-09-img-0220.jpg
20180618-img-9475.jpg
20180728-img-9613.jpg

 

 

Ruszyła przedsprzedaż wyjątkowej książki Ruty Kowalskiej "O czym szumią zioła. Podręcznik ziołolecznictwa. Tom 1".

Jako platforma www.naturalnabogini.pl mamy ten zaszczyt i przyjemność obejmować matronat nad tą piękną publikacją.

 

Książka wyszła spod utalentowanego pióra prawdziwej zielarki, z krwi i kości. Jak pisze o sobie Ruta:

 

 

Od dziecka jestem ciekawa roślin. Trudno zliczyć ile czasu spędziłam w towarzystwie tych milczących, zielonych istot. Zgłębianie ich tajemnic to moja duchowa ścieżka. Wydeptana przez przodkinie. Wiedźmy, zielichy, akuszerki, szeptuchy, babki, uzdrowicielki. Łączy mnie z nimi wspólna zielona nić. Miłości do ziół.

Za każdym razem kiedy ruszam na łąki, do lasu, kiedy zbieram zioła, aby potem z wdzięcznością w sercu sporządzić z nich cenne remedia zawsze wsłuchuję się w ich historie…
Kilka lat temu postanowiłam podzielić się nimi z innymi. Tak oto narodził się pomysł na napisanie ziołowej księgi. Takiej, którą sama chciałabym przeczytać. Pisanej nie tylko umysłem, ale i sercem.

 

I dziś, moje ziołowe, noszone pod sercem przez dwa lata dziecko, pokazuję światu. Mam nadzieję, że obdarzysz je równie wielką miłością jak ja.

 

Od dzisiaj czyli od 1 czerwca do 27 lipca 2020 roku trwa przedsprzedaż książki "O czym szumią zioła".

 

"O czym szumią zioła" to:

  • 2 lata pracy, 93 tysiące słów, ponad 672 tysiące znaków, niemal 300 pozycji bibliograficznych
  • 416 stron merytorycznej i praktycznej wiedzy, 45 rozdziałów, 154 przepisy na ziołowe remedia
  • oprawa twarda, format 170x240 mm, kolorowe zdjęcia, tasiemka do zaznaczania.

 

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI oczymszumiaziola.pl 

 

Dla kogo jest ta pozycja? Jak wspomina autorka:

 

 

Książkę napisałam z myślą o wszystkich dociekliwych i wymagających adeptach ziołolecznictwa pragnących dogłębnie zrozumieć jego istotę, poznać tajniki prawidłowego sporządzania ziołowych lekarstw i tajemnice roślin. To prawdziwie szczodra dawka naukowej wiedzy doprawiona szczyptą historii ziół, etnobotaniki i moich własnych doświadczeń w pracy z roślinami. Pragnęłam stworzyć kompleksowy podręcznik, solidne kompendium bazujące na wiedzy naukowej, ale również napisane z poziomu serca, głębokiego szacunku do roślin i ich leczniczych mocy.


Konsultację naukową książki wykonała Pani prof. dr hab. n. farm. Irena Matławska (Katedra i Zakład Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, autorka licznych badań oraz prac poglądowych na temat wykorzystania surowców roślinnych w lecznictwie).

 

POBIERZ SPIS TREŚCI Spis treści  

 

Co było najważniejsze dla autorki tej publikacji:

 

 

Pierwsze, co było dla mnie niezmiernie ważne to rzetelne i dokładne opisanie metod sporządzania ziołowych leków. To, czy zalejesz zioła olejem, alkoholem, octem czy wodą ma kolosalne znaczenie. Dlatego w książce dzielę się z Tobą szczodrze wiedzą jak prawidłowo przygotowywać ziołowe remedia: soki z ziół, wyciągi wodne (napary, odwary, wywary, maceraty, syropy), wyciągi octowe, alkoholowe, glicerynowe, ekstrakty, wyciągi olejowe, maści, czopki, proszki ziołowe, zawiesiny, kleiki, ziołomiody, powidełka, galaretki, żelki, kapsułki, proszki do zębów, zasypki, kompresy, okłady, maseczki, kąpiele, inhalacje. Piszę również o tym, na jakiej zasadzie zioła działają na nasz organizm, o prawidłowym zbiorze, suszeniu i zamrażaniu ziół, o zielarskiej etyce, kierowaniu się ideą lokalności i sezonowości w pracy z roślinami, o tym dlaczego zioła świeże są bardziej skuteczne od suszonych, o jakości ziół, w tym tych w torebkach ekspresowych, bezpieczeństwie stosowania ziół, o tym dlaczego rozdrabnianie ziół przed użyciem jest takie ważne.

 

I przyznam z wielką dumą, że nie trafiłam na książkę w języku polskim, gdzie temat ten potraktowany byłby tak wnikliwie i kompleksowo.

 

To samo dotyczy opisanych w książce 25 gatunków roślin leczniczych (wg alfabetu - począwszy od aksamitki do jasnoty białej). Każdej roślinie poświęcam kilkanaście stron, więc jeśli jesteś dociekliwa to z pewnością będzie to niczym kojący balsam na Twoją głodną ziołowej wiedzy duszę. O kolejnych roślinach napiszę w następnych tomach :)  Planuję wydać ziołową trylogię...

 

POBIERZ ROZDZIAŁ KSIĄŻKI "Dziurawiec, Fuga Daemonum" ROZDZIAŁ KSIĄŻKI DO POBRANIA

 

Książka napisana jest soczystym i pięknym językiem (bo rośliny jak najbardziej na to zasługują) i zilustrowana zdjęciami własnoręcznie przygotowanych przez autorkę ziołowych remediów. To pozycja wyjątkowa, która zastąpi Ci większość poradników ziołowych, które możesz kupić w księgarniach.

 

O autorce: Ruta Kowalska - zielarka z krwi i kości. Wiedźma z papierami - ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie oraz studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obecnie studiuje na kierunku „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Żyje na odludziu, otoczona łąkami i lasami, gdzie oddaje się pracy z roślinami.

 

Przedsprzedaż książki potrwa od 1 czerwca do 27 lipca. W tym czasie kupujesz ją w promocyjnej cenie i możesz liczyć na darmową przesyłkę.

 

PRZEJDŹ NA STRONĘ KSIĄŻKI oczymszumiaziola.pl

Zapraszamy do wspólnej ziołowej podróży. Posłuchaj o czym szumią zioła…

 

Jak mawia Ruta:

 

Niech moc roślin będzie z Tobą!

 

 

 

 

01-06-2020 0 304 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.