Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam

Marchewkowa maseczka

Photo by Jonathan Pielmayer on Unsplash
Photo by Jonathan Pielmayer on...
heather-gill-bynygx0-yuq-unsplash.jpg

Czy wiesz, że już od dawna kobiety używały soku marchewkowego na świeżą i gładką cerę...? Zapraszamy na kolejny wpis z serii #SezonowaKosmetyczka.

 

 

Dawniej, kiedy nie było takiej ilości kosmetyków do pielęgnacji i kiedy nie były tak dostępne, kobiety używały domowych środków pielęgnacji. Zbierały zioła, wykorzystywały sezonowe owoce i warzywa. Wiedza przechodziła z matki na córkę.

 

Obecnie z każdej strony jesteśmy otoczone reklamami i ogromnym wyborem kosmetyków, dla każdego rodzaju cery, dla każdego wieku... Mamy przy tym bardzo duży i ciągle rosnący wybór wspaniałych kosmetyków naturalnych (wiele z nich znajdziesz tutaj na platformie - dział KOSMETYKI NATURALNE). Warto jednak od czasu do czasu sięgnąć po domowe i darmowe receptury, które są w zasięgu ręki.

 

Być może nie wiesz, że wykorzystanie soku machewkowego w pięlęgnacji to ... stary "trick". Już od dawna bowiem kobiety mieszały sok z kilkoma kroplami oleju, aby mieć świeżą i gładką cerę. Marchew jest bogata w witaminę A, a ta z koleji zapewnia:

  • piękną skórę
  • dobry wzrok
  • zdrowe zęby
  • mocne włosy.

Marchewka zawiera także duże ilości beta-karotenu (prowitaminy A), który chroni i wzmacnia odporność na infekcje.

 

Marchew to nie tylko królowa jesiennej i zimowej kuchni, ale także kobieca przyjaciółka w pielęgnacji skóry. Polecamy przy tym przepis na maseczkę marchwiową:

  • 2 łyżeczki soku marchwiowego
  • 4 łyżki stołowe mąki
  • 1 jajko

Zmieszać sok, jajko i mąkę, następnie równomiernie rozprowadzić maseczkę na twarzy. Po ok. 10 minutach zmyć dużą ilością ciepłej wody.

Maseczka marchwiowa zwęża pory i zapobiega zanieczyszczeniom. *

 

Niech żyje marchewka!

 

 

* przepis pochodzi z książki K. Bodenstein "Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie".

 

 

07-11-2019 0 652 odsłon
Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.