Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

Turkusowy domek – miejsce, gdzie artystów...

CZYTELNIA

Odkrywaj ciekawe miejsca, osoby, inicjatywy, receptury ziołowe i sposoby na dobrostan.

Turkusowy domek – miejsce, gdzie artystów poznasz od kuchni

turkusowy-domek.jpg
turkusowy-domek-3.jpg
turkusowy-domek-2.jpg
turkusowy-domek-4.jpg
turkusowy-domek-1.jpg

Paula i Sebek, tak o sobie mówią. To właśnie dzięki nim na warszawskim Marysinie powstało pewnie miejsce. Miejsce absolutnie wyjątkowe, bo otwarte tylko dla niektórych i tylko niekiedy. To zawiłe – wiem. Turkusowy domek, wypełniony jest jednak aromatyczną kuchnią, unoszącymi się dźwiękami i miłością do natury. Gościnnością prawdziwą. Zobaczcie, co może Wam zaoferować przestrzeń skąpana w turkusie.

 

 

To obłęd. Nigdy nie pomyślałabym, że podczas swoich podróży znajdę takie miejsce w jednej z dzielnic Warszawy. Turkusowy domek, to kolejny dowód na to, że wszędzie, absolutnie wszędzie, można znaleźć coś, co da ukojenie. I tak – zdaję sobie sprawę, że ostatnio to słowo może być często używane. „Ukojenie”. To jednak pokazuje, że da się znaleźć spokój w centrum miasta. Istnieją bowiem miejsca, jak Turkusowy Domek, oferujące nie tylko zdrowe, pożywne jedzenie i wyśmienitą kawę, ale i pozwalające na prawdziwą biesiadę wśród fascynujących ludzi. Możecie to miejsce wynająć na swoje wydarzenie, możecie wziąć udział w organizowanych wydarzeniach, a wolne wieczory spędzić słuchając przedobrych koncertów. Zadzwońcie, zapytajcie bądź sprawdźcie wydarzenia najlepiej na stronie.

 

Podróż przez smaki

 

Ale dobrze, skupmy się najpierw na odżywieniu naszych kubków smakowych. Goszcząc w przestrzeni Turkusowego Domku, w dni, kiedy jest on otwarty (a nie dzieje się to codziennie), możecie skosztować… zdecydowanie wiele. Sebastian Maliszewski, był kiedyś nie tylko mistrzem serwowania krewetek. Dziś to również miłośnik pysznej kawy (a to drugie zdecydowanie ze mną rezonuje), a wraz z założycielką Pauliną Targalską serwują kuchnię wegańską, wegetariańską i RAW. Chodzą słuchy, że Paulina to prawdziwa kulinarna czarodziejka, której dania wypełnione aromatem i smakiem kuchni roślinnej kradną serce niejednego podniebienia. Są w końcu bez chemii i… ściemy! Chemią możemy czuć do nich sami. Tu wszystko jest świeże. Zarówno warzywa i owoce, które znajdziecie na talerzu, jak i podejście – innowacyjne i luźne, sprawiające, że każdy poczuje się niezwykle swobodnie. Jak w domu.

 

Magnes na twórców

 

Swobodne rozmowy bardzo szybko przerodzą się w Turkusowym Domku w prawdziwą inspirację. Z racji swojego niebanalnego charakteru miejsce to przyciąga wiele interesujących osób – ze świata sztuki czy muzyki. Nie bez przyczyny. Sebastian, zwany również „Sebą”, sam jest założycielem i wokalistą zespołu „SPACEBOY” – obecnie realizującego projekt „Trzecie oko Pana Kleksa”. Nic więc dziwnego, że Paulina i Sebastian działają jak magnes na twórcze dusze. Czego się więc spodziewać?

 

Zapewne opowieści, baśniowych rozmów czy muzykę z serca Amazonii. Kiedyś odbywały się tam również czwartkowe kolacje, gdzie królowała kuchnia vege czy RAW, co brzmi jak kolacja prawdziwie wykwintna.

 

Garść prywaty

 

Jak to jest udostępniać swój dom? – zastanawiam się dość mocno. W końcu to ciekawe, że Turkusowy Domek oferuje wynajęcie siebie na wyłączność. Z rozmów z Sebastianem dowiedziałam się, że można zorganizować tam przyjęcie, a nawet wesele pod postacią wykwintnego wesela. Jak więc pogodzić swoje życie prywatne z pewnego rodzaju „obnażeniem siebie”? Życie na turkusowej wyspie Pauliny i Sebka wydaje się jednak dość mocno przemyślane. Wiedzą czego chcą i gdzie stawiać granice własnej prywatności. Świadczą o tym słowa Sebastiana:

 

„Myślę, że ludzie dużo bardziej i częściej uzewnętrzniają się na Facebooku niż w domu. Część naszej przestrzeni jest przeznaczona na działalność, a część jest w 100% prywatna. Nie jesteśmy otwarci codziennie, a ludzie, którzy nas odwiedzają nie są przypadkowi. To bliskie nam osoby. Działamy 2-3 razy w miesiącu. Otwieramy ten dom w pełni świadomie. Czy czujemy się źle? Zupełnie nie. Nasz dom okazuje się bardzo ciekawy dla wielu osób, inspirujemy ich, a nawet przychodzą do nas po porady.” – Sebastian

 

Napiszę tak: chyba zazdroszczę właścicielom takiego turkusowego domku. To jednak miejsce zdecydowanie nie dla wszystkich. Tu należy być nie tylko otwartym na drugiego człowieka, ale i uważnym – rezonować ze światem. Czuję, że zdecydowanie przemawia dziś do mnie turkus.

 

 

 

Poznajcie Turkusowy Domek: facebook.com/TurkusowyDomek/

Zdjęcia: Turkusowy Domek – Łukasz Owsianko, Gosia Pacuła, Agata Zet

 

Autor: Malika Ledeman

02-09-2020 0 629 odsłon

POZNAJ INSPIRUJĄCE OSOBY

Anna Ras Menet

Anna Ras Menet

OPIEKUNKA WRAŻLIWOŚCI
Joanna Waścińska

Joanna Waścińska

LEŚNE KĄPIELE
Ola i Aga

Ola i Aga

PROJEKT SELFLOVE

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.