Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

Z jaką intencją zapalisz dziś świecę?

Z jaką intencją zapalisz dziś świecę?

intencje.png
19247601-153514978491432-3167828652230351376-n.jpg

Pewnie zastanawiasz się, co to takiego intencja?

 

Intencja to zamiar, zamysł, ale również prośba do siły wyższej o prowadzenie, pomyślność oraz realizację naszych marzeń. Intencja płynie prosto z naszej duszy. Jest wyrazem naszych najgłębszych pragnień: szczęścia, akceptacji, zdrowia, bliskości, poczucia sensu czy miłości. Może dotyczyć każdej ze sfer- fizycznej, emocjonalnej , a także duchowej.

 

Intencja jest ziarnem, którego owoce zbierzemy w naszym życiu. Ale, żeby to ziarenko zakiełkowało, najpierw musimy je zasiać, a następnie systematycznie podlewać i dbać o nie. Ziarno jest wspaniałą metaforą intencji. Umieszcza się je głęboko w glebie, w ciemnościach, gdzie początkowo zapuszcza korzenie. Intencje też często wypływają z ciemności, z naszego umysłu zasiedlonego takimi emocjami jak smutek, lęk, rozczarowanie. Ale ciemność jest zaskakująco żyzną glebą i może nam dać motywacje do działania i podjęcia wysiłku na rzecz zmiany.

 

Jak pisze Malika Chopra w książce „Pomysł na dobre życie” pojęcie intencji wywodzi się sprzed tysięcy lat. Koncepcja ta odgrywa znaczącą rolę w wielu religijnych wierzeniach, w hinduizmie, buddyzmie a nawet bliskiej wielu z nas religii chrześcijańskiej. Przecież modlitwa bez intencji jest tylko pustym słowem…

 

Jak żyć zgodnie ze swoimi intencjami? Jak je poznać?

 

Najlepiej poprzez krótką medytację, wyciszenie umysłu i posłuchanie podszeptu swojej duszy, który wyłoni się z ciszy.

 

Usiądź z ciszy w swoim domu, zapal świecę w intencji lepszego poznania siebie i odpowiedz sobie na pytania:

  • Kim jestem?
  • Czego pragnę?
  • Jaka jest moja rola?
  • Czego wszechświat ode mnie oczekuje?
  • Jakie drobne zmiany mogą sprawić, że będę bardziej wypoczęta, zainspirowana, szczęśliwsza?
  • Czego mi w życiu brakuje?

Posłuchaj swojej duszy. Miej zaufanie do samej siebie. Zapisz swoje intencje. Nie oceniaj. Próbuj i błądź jeśli to konieczne, aż znajdziesz siebie. Działaj, wybierając jedną intencję, rozpisując je na krótkoterminowe  cele i żyj na miarę własnych możliwości.

 

Myśląc o intencjach, pielęgnując je i wyrażając, tworzymy klimat, aby mogły zaistnieć.

Dlatego namawiam Cię, abyś codziennie rano zaczęła dzień z pozytywnym nastawieniem i myślami i zakotwiczyła się w teraźniejszości. A następnie żebyś zapaliła świecę w swojej wybranej intencji prosząc anioły o opiekę i wsparcie. Gdy będziesz nieustannie koncentrować się na swojej idei i podejmować zadanie, by się ziściła, na pewno zrealizujesz  swoje zamierzenia, odnajdziesz więcej sensu, radości i równowagi w życiu.

 

 

 

Autorka: Magdalena Wieczorek

Mama Klary i Huberta, żona cudowengo, wspierającego Męża. Właścicielką pupila wyglądającego, jak psy w bajkach Disneya. Dużo podróżuje, czyta, spaceruje, ćwiczy jogę, afirmuje. Pracuje na pełnym etacie. Po godzinach produkuję naturalne, nieziemsko pachnące świece sojowe pod marką Moon Lights, które możecie znaleźć na naszym portalu - TUTAJ.

 

     

 

29-07-2019 0 537 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.