Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

Zanurzeni w lesie – Kimura Glamping

CZYTELNIA

Odkrywaj ciekawe miejsca, osoby, inicjatywy, receptury ziołowe i sposoby na dobrostan.

Zanurzeni w lesie – Kimura Glamping

Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping
Kimura Glamping

Nie oszukujmy się. Człowiek nie mógłby istnieć, gdyby nie współobecność natury. Każdemu z nas przyroda kojarzy się z wieloma rzeczami. Zmiana pór roku, żywioły, roślinne pożywienie, ale również odpoczynek. Najlepiej ten upragniony, w środku lasu, z dala od zgiełku ulicznego życia. Właśnie dlatego powstał Kimura Glamping – miejsce pod Warszawą, by podarować Ci iście luksusowy camping otoczony zielenią.

 

Zacznijmy jednak od słów. Jestem ich fanką. Słowo „camping” każdy zna. Jedziemy z namiotem bądź vanem w nieznane i rozbijamy obozowisko w dowolnym miejscu. Tu jednak nie o to chodzi. Przedrostek w słowie „camping” postanowiono jednak zmienić i zastąpić „gla” od słowa „glamour”. Właśnie tak pomysłodawczyni idei chciała podkreślić, że ich miejsce zapewnia odpoczynek w naturze, jednak wyróżnia się wysokim standardem (również eko). Tak powstał „glamping”. A skąd Kimura? To nazwisko. Nazwisko założycielki tego miejsca, która pochodzi z Japonii. Można więc się spodziewać, że idea leśnych kąpieli jest i była jej zdecydowanie bliska – wiedziała, że obcowanie z naturą jest jednym z najważniejszych elementów do życia. Zgadzam się.

 

Zanurzeni w zieleni

 

Właściwie, jeśli się uprzesz, to do Kimury Glamping dojedziesz rowerem prosto pod łóżko ulokowane w leśnym zaciszu Miejsce położone ok. 20 min. od Warszawy ma do zaoferowania 4 namioty, które wyróżniają się poszczególnymi elementami. Są w nich jednak aspekty stałe np. fakt, że w każdym z nich znajdziemy ręcznie robione, drewniane meble, organiczne kosmetyki czy prywatny balkon. Widać więc, że właścicielka miejsca postawiła na spójną koncepcję rodzimego rzemiosła i natury. Dla lubiących przygotowywać posiłki samodzielnie znajdzie się również wyposażenie kuchni, ale oferta przewiduje oczywiście możliwość wykupienia śniadań. Szybko zapomnisz o obowiązkach.

 

Wyróżnienia? Namiot „Amaterasu” zasługuje na dodatkowy punkt chociażby to, że goście znajdą w nim taras na podwyższeniu, z którego podziwiać mogą zielone tereny. To brzmi jak idealne miejsce na długie, letnie rozmowy w towarzystwie zimnego napoju bądź porannej kawy. Dwuosobowy namiot „Benzaiten” daje zaś możliwość kąpieli w wannie, a jego nazwa wzięła się od jednego z Bogów szczęścia. Przebywanie w tej wyjątkowej przestrzeni zwiastuje więc miłość i zmysłowość. Dobry dla pary bliskich sobie osób.

 

Relaks umysłu

 

Oj nie, nie myślcie jednak, że glampingowa przestrzeń (chyba właśnie wymyśliłam nowy przymiotnik) zapadnie Wam w pamięć tylko ze względu na luksusowe namioty w klimacie egzotycznego tipi. Nic bardziej mylnego. Właściciele miejsca zadbali również o strefę relaksu i ćwiczeń, gdzie poza zmysłowymi kąpielami i zabiegami pielęgnacyjnym możecie się poddać również medytacji. Warto znaleźć na nią czas w dzisiejszym świecie. Nie zapomnij zabrać ze sobą książki. Hamaki zostały już rozwieszone i czekają na przyjezdnych z dobrą lekturą. Miejsce w Markach czeka więc na każdego, komu marzy się noc spędzona w leśnej bajce. Zresztą, chyba nie przez przypadek namioty znajdziecie przy ul. Cichej. Kimura zwiastuje prawdziwe wyciszenie umysłu.

 

Poznaj to miejsce: www.kimuraglamping.pl

Zdjęcia: Kimura Glamping

 

Tekst: Malika Ledeman

 

17-08-2020 0 872 odsłon

POZNAJ INSPIRUJĄCE OSOBY

Anna Ras Menet

Anna Ras Menet

OPIEKUNKA WRAŻLIWOŚCI
Joanna Waścińska

Joanna Waścińska

LEŚNE KĄPIELE
Ola i Aga

Ola i Aga

PROJEKT SELFLOVE

ODKRYWAJ CIEKAWE MIEJSCA

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.