Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

ZARADNE - wyjatkowe spotkania, nowe umiejętności

CZYTELNIA

Odkrywaj ciekawe miejsca, osoby, inicjatywy, receptury ziołowe i sposoby na dobrostan.

POZNAJ INSPIRUJĄCE OSOBY

Anna Ras Menet

Anna Ras Menet

OPIEKUNKA WRAŻLIWOŚCI
Joanna Waścińska

Joanna Waścińska

LEŚNE KĄPIELE
Ola i Aga

Ola i Aga

PROJEKT SELFLOVE

ODKRYWAJ CIEKAWE MIEJSCA

ZARADNE - wyjatkowe spotkania, nowe umiejętności

portret-zaradne.jpg
fot-kasia-baba-www-9569.jpg
20190717-111626.jpg
fot-kasia-baba-www-1969.jpg
img-4423.JPG
makatka-warsztat22.jpg
print-kasia-baba-2894.jpg
www-kasia-baba-2889.jpg

Aleksandra Michno, kobieta, która uwielbia zarażyć inne osoby pasją robie rzeczy samodzielnie. Kiedy pewnego dnia zdała sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej mamy czas i okazję nauczyć się umiejętności, które naszym mamom, babciom i prababciom były powszechnie znane, postanowiła  stworzyć taką przestrzeń dla innych kobiet.  

Jest twórczynią projektu ZARADNE czyli spotkań, podczas których uczestniczki mają możliwość zdobycia nowych umiejętności w bardzo przyjemny sposób i w cudownej atmosferze.

 

Poniżej Ola odpowiada na kilka nszych pytań dotyczących projektu ZARADNE:

 

Jak zrodził się pomysł na ZARADNE?

Pomysł na Zaradne zrodził się dzięki mojej Babci - z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że jest niesamowicie uzdolnioną kobietą i potrafi przepięknie haftować, szydełkować i robić na drutach. Uwielbiam nosić wykonane przez nią szaliki, czapki, swetry, rękawiczki, a także torebki. W pewnym stopniu wielu rzeczy nauczyłam się od Babci, jednak zawsze miałam problem ze znalezieniem czasu na rękodzieło. Wszystko zmieniło się, gdy zaczęłam pracę, która pochłaniała mnie bardzo emocjonalnie. Po przyjściu do domu musiałam odpocząć, a dotychczasowe sposoby na spędzanie wolnego czasu okazały się niewystarczające. Relaks i spokój odnalazłam właśnie w rękodziele. Po pewnym czasie uznałam, że muszę też przekazać innym mój doskonały sposób na oderwanie się od codzienności. Poprosiłam więc Babcię, by przyjechała do Warszawy i nauczyła też moje znajome. Grupa zebrała się momentalnie! Jednak Babcia w ostatnim momencie zrezygnowała z przyjazdu z powodu ogromnej tremy. Musiałam szybko znaleźć prowadzącą! Warsztat się odbył i okazał się sukcesem, dziewczyny chciały więcej, więc… działam! :)

 

Czy jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi w Warszawie?

Zdecydowanie! Właśnie w takim wielkim mieście jak Warszawa kobiety najbardziej potrzebują rękodzieła! Dzięki niemu zwalniają, odpoczywają, skupiają się na pracy manualnej, od której często długo trzymały się z daleka i odkrywają płynącą z tego przyjemność.

 

Jaki zakres warsztatów proponujecie?

Głównie szeroko pojętego rękodzieła - zaczęłyśmy od szydełkowania, robienia na drutach, haftowania, obecnie zaś robimy warsztaty również z kaligrafii, filcowania, makramy, linorytu, tkactwa i wielu innych. Nasza oferta nieustannie się powiększa! :)

 

Jakie warsztaty cieszą się największym powodzeniem?

To się ciągle zmienia, jednak warsztaty cieszące się największym powodzeniem to klasyki rękodzieła, czyli szydełkowanie, robienie na drutach oraz haft, a także takie, które wynikają z wnętrzarskich trendów, czego przykładem są tkane makatki lub makrama.

 

Kto przychodzi na warsztaty? Kim są Wasze uczestniczki – co robią, w jakim są wieku?

 

To nie przestaje mnie zaskakiwać! Nasze uczestniczki są bardzo różne i w bardzo różnym wieku! Są wśród nich mamy, studentki, kobiety żyjące w stylu slow, a także pracujące w korporacjach, są dziewczyny będące wieloletnimi pasjonatkami rękodzieła oraz takie, dla których nasze warsztaty są pierwszym zderzeniem z tego typu czynnościami. Przedział wiekowy jest także bardzo szeroki, jednak zwykle są to osoby powyżej 25 roku życia.

 

W jaki sposób ogłaszacie warsztaty i wyszukujecie chętne osoby?

 

Głównie ogłaszamy na stronie, ale także na Facebooku i Instagramie. Często około połowy uczestniczek otwartych warsztatów to dziewczyny, które były na poprzednich warsztatach lub/i ich koleżanki. To chyba najbardziej nas cieszy - stałe klientki, które do nas wracają, by poznać nowe umiejętności.

 

Macie także propozycję warsztatów dla firm  i na różnego rodzaju wydarzenia (baby shower, wieczór panieński) – jak się to sprawdza i z jakim odbiorem spotyka?

Coraz większym! Coraz więcej osób odkrywa przyjemność płynącą z rękodzieła i poleca nas w swoich firmach, gdzie następnie trafiamy z warsztatem z elementami team building lub integracji. Warsztaty podczas przyjęć baby shower oraz panieńskich są także uwielbiane przez dziewczyny, ponieważ razem z najbliższymi koleżankami wykonują coś dla przyszłego Maluszka lub na swoje wesele/ślub. To niesamowicie piękne i emocjonalne warsztaty, ponieważ oprócz tego, że powierzamy przyszłej mamie, czy też pannie młodej swój czas i myśli tworząc coś pięknego to jednocześnie uczymy się nowych umiejętności! :)
 

Jeśli jesteście z Warszawy i macie nauczyć się czegoś nowego i miło spędzić czas - skorzystajcie z warsztatów organizowanych przez Olę w ramach jej proejktu ZARADNE. Informacje znajdziecie tutaj:

www.zaradne.com

Facebook: zaradne

Instagram: zaradne_warsztaty

 

 

 

 

22-11-2019 0 942 odsłon
Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.