Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna CZYTELNIA

Zwierzęta mocy - Dora Rosłońska

Zwierzęta mocy - Dora Rosłońska

Lucy Campbell www.lupilu.coom
Lucy Campbell www.lupilu.coom
Lucy Campbell www.lupilu.coom
Lucy Campbell www.lupilu.coom
Lucy Campbell www.lupilu.coom
Lucy Campbell www.lupilu.coom
Dora Rosłońska - fot. Asia budzicka Fotosubiektywnie
Dora Rosłońska - fot. Asia...

Jak pracować ze Zwierzętami Mocy?

 

 

Duchowość może być jednym z narzędzi, dzięki któremu radzisz sobie z wyzwaniami życia. Jak z niej korzystać na co dzień? Skontaktuj się ze swoimi Zwierzętami Mocy.

 

 

Pamiętasz swojego ulubionego pluszaka z dzieciństwa? Przytulałaś się do niego w nocy. Towarzyszył Ci w każdej podróży, znał Twoje sekrety. Albo niewidzialnego przyjaciela? Pamiętasz jak wyglądał, kim był - istotą spoza tego świata, zwierzęciem a może człowiekiem? Może nie zdajesz sobie sprawy ale było to Twoje naturalne połączenie ze światem duchowym, które potem, w wyniku socjalizacji, zostało przez ciebie wyparte.

Nie martw się. To połączenie nadal istnieje. Trzeba je tylko reaktywować. Wyciągnij pluszaka lub niewidzialnego przyjaciela ze wspomnień i na nowo skontaktuj się z nimi. Lub zaproś do swojego życia nowych opiekunów. To twoja naturalna umiejętność - połączenie ze światem duchowym.

 

Wykorzystuj je w dorosłym życiu: czy to pracując z boginiami, aniołami czy ze Zwierzętami Mocy lub innymi duchowymi opiekunami. Z całym szacunkiem do innych opiekunów osobiście polecam kontakt ze Zwierzętami Mocy, bo mają bezpośrednie połączenie ze strefą twojego serca. Jak piszę w mojej książce „Przebudzenie Lisicy. Uświadomienie własnej kobiecości dzięki Zwierzętom Mocy”: „Kontakt ze Zwierzętami Mocy budzi Twoją naturę, tę najprawdziwszą, dziewiczą, dziką i czystą. To, co masz w sercu, głęboko tam schowane lub wyparte. Dlatego Zwierzęta Mocy mają taką siłę działania, bo wchodzą w pole serca cicho jak Kot, sprytnie jak Lisica, by - bez dotykania bolących emocji- ukoić, uświadomić i dać siłę.” Ich ważną jakością jest prawda.

Zapytaj samą siebie czy i dlaczego chcesz skontaktować się ze Zwierzętami Mocy? Co mają wypełnić w twoim życiu, jak pomóc? A może chcesz je poznać bezinteresownie?

 

 

Ćwiczenie 1

 

Początkiem każdego świadomego działania jest intencja i wiara, że intencja się spełni. Zatem powiedz w duchu, że chcesz znowu poczuć połączenie ze Zwierzętami Mocy. Możesz iść z tą intencją na spacer lub włączyć relaksacyjną muzykę i medytować lub zatańczyć intuicyjnie. Zobacz jakie zwierzę przyłączy się do ciebie. Podczas medytacji czy przed snem wyobraź sobie że jesteś w pięknym miejscu, gdzie czujesz się bezpiecznie i przyjemnie (termin miejsca mocy jest ci pewnie znany). Pobądź tam chwilę i po jakimś czasie zawołaj swoje Zwierzę Mocy. Według Sandry Ingerman, światowej sławy psycholożką, która połączyła tradycyjne metody szamańskiego uzdrawiania ze współczesną psychologią (więcej w książce „Odzyskiwanie Duszy” wyd . New Space) radzi, by zwierzę mocy pojawiło się w wizji czy medytacji cztery razy. Jest to znak, że to zwierzę chce współpracować, pomóc, być twoim opiekunem. Gdy się pojawi, przywitaj się z nim i celebruj to spotkanie. Znowu jesteście razem.

 

Zwierzęta Mocy mogą pomóc w każdej sytuacji. Jak to robią? Czasem przychodzą same - w snach, w obrazach czy codziennych sytuacjach. Przypomnij sobie swoje sny. Pływasz w nich z fokami? A może pomagasz zranionemu lisowi? Te obrazy senne to informacje od twoich opiekunów duchowych. Mogą dotyczyć codzienności, w której borykasz się z jakimś problemem lub twojej kondycji emocjonalnej, lęków czy blokad. Czasem zwierzęta mocy przychodzą, by pokazać że są i czuwają przy tobie.

 

 

Ćwiczenie 2

 

Jeśli masz sen ze zwierzęciem przeanalizuj go po obudzeniu. Jak to zwierzę się zachowywało, co chciało? W jakiej kondycji było, czy było agresywne, czy może potrzebowało pomocy? Zwierzę Mocy często mówi do ciebie metaforycznie, poprzez siebie pokazuje twoje uczucia i emocje, które chcesz schować nawet przed sobą samą. Spróbuj świadomie porozmawiać ze zwierzęciem we śnie. Nawet jeśli jest to lew, który chce cię zjeść, stań przed nim i przywitaj się (przecież to tylko sen). Spytaj dlaczego chce cię zjeść. Jaką sytuację w twojego życia obrazuje? Może sama siebie zjadasz za dużą ilością obowiązków i oczekiwań lub trwaniem w toksycznym związku?

 

Możesz czuć wyjątkowe połączenie z jakimś ze zwierząt. Czy to z wilkami czy kotami - czytasz o nich, wszędzie umieszczasz ich wizerunki - na pulpicie telefonu, ubraniach. Albo intuicyjnie zakładasz ubrania z rysunkami piór czy bluzki w panterkę. W ten sposób odzywa się w tobie zwierzę mocy. Podświadomie chcesz „założyć” na siebie jego skórę, by poczuć jego moc. Popatrz na swój wizerunek pod tym kontem.

 

Zwierzęta Mocy działają na wiele sposobów. Możemy mieć jednego opiekuna przez całe życie, z którym konsultujemy swoje wybory i problemy. Opiekunowie mogą nam też towarzyszyć tylko przez jakiś czas  - kiedy zmagasz się i uzdrawiasz relacje z rodzicami czy gdy świadomie pracujesz nad poczuciem własnej wartości. Wtedy przybywają by podczas tego procesu, etapu w życiu, dawać wskazówki i wesprzeć. Gdy proces się skończy te konkretne Zwierzęta Mocy odejdą.

Są też Zwierzęta Mocy, które przychodzą w roli posłańców. Przynoszą do codzienności informacje z duchowego świata - małe wskazówki na dany dzień. Mogą przyjść w formie kruka, który o świcie puka w szybę. Albo jako motyl, który ni stąd ni zowąd wleci do mieszkania. Przychodzą w postaci obrazów czy słów. Widzisz w autobusie mężczyznę z wielkim tatuażem niedźwiedzia, który przyciąga twoją uwagę. Lub śledząc facebooka zobaczysz ciekawy film o gepardzie. Miej świadomość, że to zawsze jest wiadomość.

Możliwości kontaktu jest wiele - nie trzeba siedzieć w szałasie w lesie i medytować (choć to bardzo pomaga), by Zwierzę Mocy przyszło do Ciebie. Jak pisze Sandra Ingerman w „Odzyskiwaniu Duszy” opiekuńcze duchy przystosowują swoje metody do miejsca i czasu, w jakim przyszło żyć człowiekowi.

 

 

Ćwiczenie 3

 

Jeśli masz w ciągu dnia jakiś problem, poproś Zwierzę Mocy o pomoc. I obserwuj jakie informacje przyjdą. Na przykład zastanawiasz się nad swoją pracą, czy jest to miejsce dla ciebie. Wysyłasz pytanie do wszechświata. Po jakimś czasie w kawiarni zauważasz dziewczynę z papugą na koszulce, która mówi do kogoś: weź to rzuć w cholerę! Czy poczułaś że to wiadomość dla ciebie - masz ciarki na plecach lub właśnie te słowa w dziwny sposób wybiły się z gwaru kawiarnianych rozmów? - to potwierdzenie, że dostałaś odpowiedź. Czasem odpowiedzi są bardzo subtelne, ale ćwicząc kontakt ze Zwierzętami Mocy będziesz wiedzieć na co zwracać uwagę. Informacja może spłynąć w słowach piosenki, którą właśnie słyszysz z kawiarnianej płyty - „Relax, dont do it!” lub zobaczysz na oknie motyla lub pszczołę. To także może być wiadomość. Po prostu zadaj pytanie z głębi serca i postaw uszy, wyostrz wzrok i jak zwierzę poluj na znaki.

 

Wiadomości, czy chcemy czy nie, przychodzą do nas. Natura wciąż do nas mówi tylko że my zapomnieliśmy jej słuchać. Ale pracuj nad swoją umiejętnością pracy ze Zwierzętami Mocy. Bo największą trudnością jest odczytanie zawoalowanych informacji. Dlaczego na zadane przeze mnie pytanie przyleciała pszczoła i co to oznacza? Czasem odpowiedź przyjdzie natychmiast, czasem po paru dniach lub miesiącach. Jest już sporo książek, w których autorzy wyjaśniają symbolikę Zwierząt Mocy. „Duchowa Mowa Zwierząt” Teda Andrews czy moja książka „Przebudzenie Lisicy” - znajdziesz w nich wiedzę o symbolice zwierząt. Wilczyca to wolność i niezależność, poszukiwanie prawdziwej kobiecości w sobie i otwarcie na intuicję. Lis to akceptacja siebie i sprytne wykorzystywanie własnych mocnych i słabych cech. Z kolei wróbel to duma ze swojego pochodzenia a wiewiórka to energia i chęć do działania. Ale mam dla ciebie jedna radę: początkowo możesz korzystać z takich podręczników o symbolice zwierząt, czytać różne mitologie i legendy, w których jest mnóstwo opowieści o zwierzętach duchowych. Ale najważniejsze jest osobiste połączenie z danym zwierzęciem. Do jednej osoby mysz przyjdzie, by popracować ze strachem, u innej wesprze gospodarność i samowystarczalność. Jak zatem odczytać informację od zwierzęcia mocy, która przeznaczona jest tylko dla nas?

 

 

Ćwiczenie 4

 

Jeśli przyszło do ciebie Zwierzę Mocy i nie wiesz co chce przekazać, spróbuj w swojej wyobraźni, albo tańcem, głosem, rysunkiem, ubiorem zamienić się w nie na jakiś czas. Wyobraź sobie, że jesteś czaplą, że masz długie nogi i rozpostarte skrzydła które suszysz po łapaniu ryb na słońcu. Lub twoje ciało pokrywa złocista sierść lisa i masz piękną rudą kitę. Jak się czujesz, co od tego zwierzęcia bierzesz - jego cierpliwość, siłę, odwagę lub grację? Słuchaj jakie wiadomości, obrazy, dźwięki, myśli przychodzą do ciebie. Tam znajdziesz odpowiedzi. Możesz też poprosić zwierzę mocy, by zaprowadziło cię do sytuacji, o której chce ci powiedzieć. Zobacz ją z lotu ptaka, czyli z zupełnie nowej perspektywy obserwatora.

„Ze Zwierzętami Mocy komunikujesz się intuicją. Jeśli widzisz w wizji jakieś zwierzę idź za nim, poruszaj się tak jak on, postaraj się przeniknąć go, być nim. Wtedy poczujesz jego emocje i stan ducha. Poczujesz jakie blokady w sobie nosi i znajdziesz rozwiązanie jak mu pomóc.” (cytat z „Przebudzenia Lisicy”.)

 

 

Przede wszystkim ciesz się z tego połączenia. Kontaktuj się ze swoim Zwierzęciem Mocy nie tylko w przypadku kłopotów i pytań. Baw się z nim, spędzaj z nim czas w medytacji, snach, na spacerze dla wspólnej przyjemności .Tak tworzy się wieź między wami.

 

 

Jeśli bliskie ci są Zwierzęta Mocy lub chcesz wiedzieć o nich więcej i o pracy z nimi - odsyłam cię do mojej książki „Przebudzenie Lisicy. Uświadomienie własnej kobiecości dzięki Zwierzętom Mocy”. (dostępna na www.otoksiazka.com, www.doraroslonska.com i w innych dobrych księgarniach)

 

 

 

AUTORKA:

Dora Rosłońska - Do niedawna dziennikarka (Kukbuk Forbes, Newsweek i in.) i scenarzystka telewizyjna („Kultura od kuchni” „Zakochaj się w Polsce”). Obecnie pisarka i tłumaczka książek o szamanizmie i metodach wykorzystania go we współczesnym świecie. Napisała „Przebudzenie Lisicy. Uświadomienie własnej kobiecości dzięki Zwierzętom Mocy” oraz bajkę dla dzieci „Kto spełnia marzenia w lesie”. Przetłumaczyła na polski książkę Kieshy Crowther „Ziemia, Woda, Ogień, Wiatr” oraz „Odzyskiwanie Duszy” Sandry Ingerman. Nadal uczy się o szamanizmie i pisze kolejne książki. Mieszka nad Oceanem.

09-05-2019 0 1656 odsłon

Polecane produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.