Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 Zamawiam
Strona główna TWÓRCY

Lavare-destylarnia lawendy

Rząsa Anna
Lavare-destylarnia lawendy

W Lavare- destylarni lawendy znajdziecie tylko 100% czyste hydrolaty, które nie zawierają konserwantów, alkoholu i emulgatorów. Są pozyskiwane metodą rzemieślniczą pod niskim ciśnieniem, sezonowo i ze świeżych roślin, które są uprawiane lub zbierane ręcznie przez nas samych. Zapewnia to wychwycenie nie tylko lotnych związków roślin, ale i  brak utraty cennej wody komórkowej zawartej w roślinach, która jest tracona przy suszeniu ziół lub działania pary wodnej pod wysokim ciśnieniem podczas przemysłowego pozyskiwania olejków eterycznych. To właśnie ta woda nasycona odżywczymi minerałami, fitosterolami, przeciwutleniaczami i niezliczonymi naturalnymi botanicznie związkami nadaje hydrolatowi rozpuszczalne w wodzie właściwości aromatyczne i  terapeutyczne rośliny.  

To najbardziej oryginalne formy hydrolatów uzyskane podczas procesu destylacji parą wodną części roślin. Nie są one rozcieńczane wodą, mieszanką naparu lub domieszką olejków eterycznych. Nie traktujemy ich jako produkt uboczny podczas produkcji olejku eterycznego, ale jako finalny produkt destylacji, dlatego są bardziej skoncentrowane niż dostępne na rynku hydrolaty klasy handlowej.

Nasze hydrolaty  mają wyjątkową woń, znacznie inną niż ich odpowiedniki olejków eterycznych, chociaż w swoim składzie zawierają niewielka ilość związków lotnych. Są one łagodniejsze ze względu na obecność hydrolfilowych aromatycznych estrów i alkoholi. To też jeden z powodów dla których są bezpieczniejsze zarówno dla dzieci, osób starszych jak i osób ze szczególna wrażliwością.

Czystość mikrobiologiczną naszych hydrolatów zapewniają sezonowe laboratoryjne badania oraz system przechowywania hydrolatów. Zapakowane są w butelki z ciemnego szkła i przechowywane w niskich temperaturach.

Wszystkie produkty

Otrzymuj informacje o najnowszych produktach, wydarzeniach dla kobiet i artykułach na platformie.